Blog

univerlist yurt hayatı

11 Durumla Yurt Hayatı

 

Üniversiteye geçmek bazılarımız için şehir dışına taşınmak anlamına da gelir. Eve çıkamazsan mecbur yurda gideceksin ve yurtlar da çok iç açıcı değildir.

 

 

1. Öğrenci olman dışında hiçbir ortak yönün olmadığı kişilerle aynı odayı paylaşmak ve katlanmak zorunda kalırsın.

 

Sıkılmış Sarı Saçlı Kız

 

2.Üstteki durumun tam tersi de olabilir kafana göre oda arkadaşlarına denk gelirsen hayatının en güzel anılarını biriktirirsin.

 

Hayat Boyu Sürecek Dostluklar

 

 

3. Eğer başka bir şehirden okumaya geliyorsan ve şehre dair hiçbir şey bilmiyorsan acemilik evresini çok kısa bir sürede sorunsuz atlatırsın.Yurttaki arkadaşlarınla sosyalleşip 1 hafta sonra nerede eğlenilir nerede ucuz yemek yenir ya da nerede alışveriş yapılır öğrenirsin.

 

Yukarı Bak Filmindeki İzci Çocuk

 

4. Kişilik gelişim sürecini hızlandırır, kendi başının çaresine bakmayı öğrenir her ortama uyum sağlayabilme becerisi kazanırsın.

 

Büyümek İstemiyorum

 

 

5. Hijyen sorunu başa beladır.Tanımadığın insanlarla aynı banyoyu kullanmak zor gelir.Tuvalete elinizde çamaşır suyu ve fırça ile gitmeye başlarsın.

 

Homer Simpson Hala Temiz Değil

 

6. Horlayan oda arkadaşı sorunsalı, eğer takıntılı biriysen sabaha kadar uyuyamazsın.Horlayan oda arkadaşın ise yastığa kafasına koyduğu gibi uykuya dalmıştır.İyi tarafından bakarsak sabaha kadar uyanık kalıp sabah kahvaltısını kaçırmazsın.

 

Huysuz Squidward

 

7. Yurtta kaldığın sürece eve çıkma hayali kurarsın.Bu hayalin gerçekleşme olasılığı arttıkça yurdun sıkı kuralları, özgürlüğünün kısıtlanması ve mahremiyet sorunu daha da çekilmez gelir.Eğer uygun bir ev arkadaşı da bulduysan son aşama ders çalışamıyorum, bölümüme odaklanamıyorum bahaneleriyle aileyi ikna etmektir.

 

Lilo ve Stitch Lütfeen

 

8. Yemek seçen biriyseniz yıllarca anneniz size özel yemek hazırlamıştır bir anda yurt yemekleriyle karşılaşmak kabus gibidir.Genelde yemekler aşırı yağlıdır damak zevkinize göre değildir yada o an istediğiniz yemeği pişirecek insan (anne) yoktur.

 

Ev Yemekleri Özlemi

 

9. Çamaşır yıkamak paralı ve belli aralıklarda olduğu için koyu renkli kombinler yapmaya başlarsınız.Beyaz renkli kıyafetler giymeye çekinirsiniz.

 

Öğrencilik Hayatında Kıyafet Seçimi

 

10. Bir diğer sorunda ve bence en önemlisi yavaş internet..Basit bir e-mail kontrolu bile dakikalarını alan bir işleme dönüşür.Fi'nin yeni bölümlerini izlemeyi unutun.

 

Yurt Hayatında Yavaş İnternet

 

11. Kısacası imkanlarla yetinmeyi öğrenirsin, kurduğun arkadaşlıklar mezun olduğunda dahi kopmaz ve üstündeki o pimpiriklik gider imkanlara uyum sağlayan biri gelir.

 

 

Bir Kahvenin Kırk Yıllık Hatrı Vardır

 

 

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..