Blog

20. Yüzyıla Damgasını Vuran Türkçe Pop Sanatçıları

20. Yüzyıla Damgasını Vuran Türkçe Pop Sanatçıları

20. Yüzyıla Damgasını Vuran Türkçe Pop Sanatçıları

20. Yüzyıla Damgasını Vuran Türkçe Pop Sanatçıları

20. yüzyıla gerek sesleriyle gerekse eserleriyle damgasını vuran hatta gelecek nesillere ilham kaynağı olan birkaç önemli Türk pop müziği sanatçısını sizler için listeledik.

1.Ajda Pekkan

Ajda Pekkan

Türk popunun divası olan Ajda Pekkan, ortalama yarım asırdır dinleyicisinin beğenisini topluyor. 2017'de çıkarmış olduğu Düşman mısın Aşık mı? adlı şarkısı da 2017'nin en beğenilenleri arasındaydı.

2.Sezen Aksu

Sezen Aksu

Yorumu, sözleri, müzikleriyle Türkçe popun bugün de tacını taşıyan minik serçe... Sezen Aksu da özellikle İhanetten Geri Kalan ve Manifesto  adlı şarkılarıyla 2017'ye damgasını vurmuştu.

3.Tarkan

Tarkan

1990'dan beri çıakrdığı her şarkı ayrı beğeni topluyor. Türkiye'nin mega starı ve haklı olarak dünyaya açılmak istiyor. Eserleri bugün hala baş tacı.

4.Yıldız Tilbe 

Yıldız Tilbe

Tarkan'dan Demet Akalın'a, İbrahim Tatlıses'ten Ebru Gündeş'e onlarca ses sanatçısının albümüne şarkı veren Yıldız Ablamız...Bu sene O Ses Türkiye'de seslendirdiği şarkılarıyla kalbimizi bir kez daha çalmayı başardı.

5.Ebru Gündeş

Ebru Gündeş

Söndürün kalbimi derken kalbimizi yakıyor Ebru Gündeş. Sesiyle yüreğimizi dağlayan sanatçı yüzyıla sesi ve eserleriyle damgasını vurmuş önemli sanatçılarımızdan...

6.Hadise

Hadise

Belçikalı ve Türk olan sanatçı... 2009 Eurovision yarışmasında seslendirdiği Dum Tek Tek adlı şarkısını açıp az oynamamamışızdır küçükken. Hala çıkardığı harekerli şarkıları ile müzik gündemine damgasını vuruyor.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..