Blog

2019 Yılında Burslu Siyaset Bilimi Okuyabileceğiniz En İyi 10 Üniversite!

2019 Yılında Burslu Siyaset Bilimi Okuyabileceğiniz En İyi 3 Üniversite!

Konuya Göre QS World University Ranking'e dahil, her bir kurumu diğer faktörlerin yanı sıra akademik ve işveren itibarı ile değerlendiren bir metodolojiye dayanan, dünyanın en iyi 200 üniversitesinin politika derecesine göre sıralamasıdır. ABD ve İngiltere gibi pahalı çalışma destinasyonlarının sıralamaya hakim olması nedeniyle fon bulmak zor olabilir. Neyse ki, aşağıda sıralanan sırayla ortaya çıkan ilk 3 siyaset okulunda okumak için çeşitli burslar hazırladık.

 


 

3- Sciences Po Paris

Fransa’ya giden Sciences Po, anakara Avrupa’daki en yüksek dereceli siyaset kurumudur ve akademik itibar göstergesi için mükemmel bir puan kazanır. Bu üniversite uluslararası bir deneyim arayanlar için ideal olabilir - Sciences Po’nun üç yıllık lisans dereceleri, ortak üniversitelerinden birinde yurtdışında bir yıl ile bitiyor ve öğrencilerin yarısından fazlası uluslararası.

Avrupa Ekonomik Bölgesi'ndeki (AÇA) lisans öğrencileri için öğrenim ücretleri, hane halkı gelirinize bağlı olarak 0 ila 10,540 Euro arasında değişmektedir (~ 11,940 ABD Doları), AEA dışı ücretler lisans düzeyinde yıllık 10,540 Euro ve 14,500 Euro'dur (~ ABD Yüksek lisans programları için 16.400 $).

Tüm öğrencilerin çalışmalarına Sciences Po'da devam etmelerini sağlamak için, üniversite Emile-Boutmy bursu, AEA dışından lisans veya yüksek lisans öğrencilerine açık olan ve birinci sınıf tüm AB'ye açık olan Bilimler Po Avrupa bursu dahil olmak üzere önemli finansal yardımlar sunar. / AÇA / İsviçre öğrencileri de dahildir.


2- University of Oxford

UK Universities

Oxford Üniversitesi ikinci sırasını koruyor ve ilk olarak Avrupa'daki politika ve uluslararası çalışmalar için en iyi üniversiteler arasında yer alıyor ve “H-endeksi” göstergesinde (bir bilim insanının yayınlanmasının verimliliğini ve etkisini ölçen) mükemmel bir puan alıyor. veya bilgin).

Oxford'un Tarih ve Politika lisans derecesi, İngiltere / AB öğrencileri için yıllık 9,250 Sterlin ve denizaşırı öğrenciler için 26,235 Sterlin (~ 34,450 ABD Doları) iken, Politika'daki MPhil Üniversitesi İngiltere / AB öğrencileri ve £ 17,745 (~ 20,600 Euro) tutarındadır. Denizaşırı öğrenciler için 26,960 (~ 35,400 ABD Doları).

Oxford kısa bir süre önce 2020'de düşük gelirli kökenli öğrencilere sunulan bursları arttırma niyetini açıkladı. Ücret durumunuza, çalışma seviyenize ve buradaki giriş yılına bağlı olarak burslar arayabilirsiniz - Oxford’un burslarının çoğu ayrı bir başvuru gerektirmeyecektir.


1- Harvard University

Politika ve uluslararası çalışmalar için en iyi üniversitelere baktığımızda, Harvard Üniversitesi, işveren itibarı göstergesi için mükemmel bir puan alan dünyadaki ilk konumunu koruyor. Harvard'da, siyaset dereceleri Hükümet Bölümü aracılığıyla devlet dereceleri olarak mevcuttur ve üniversite ayrıca Siyaset Ekonomisi ve Devleti alanında doktora sunmaktadır.

2018 yılında tüm lisans öğrencilerinin öğrenim ücretleri 46.340 dolardı ve üniversite yıllık toplam gideri en az 71.650 dolar olarak tahmin etti. Neyse ki, Ivy League'in diğer okulları Yale ve Stanford'da olduğu gibi, Harvard'ın hem yurt içi hem de yurt dışındaki tüm öğrencilere körü körüne ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle, lisans öğrencilerinin yüzde 55'i ihtiyaca dayalı burs alıyor ve 65.000 $ veya daha az hane halkı gelirine sahip ailelerin hiçbir şey yapması beklenmiyor. Uluslararası öğrenciler, ABD'deki öğrencilere aynı miktarda mali yardım alma hakkına sahiptir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..