Blog

2020 Yılında En Fazla Adından Söz Ettirecek Meslekler!

2020 Yılında En Fazla Adından Söz Ettirecek Meslekler!

Yıkıcı teknolojiler, iklim değişikliği, robotik, doğal kaynak kısıtlamaları, yenilenebilir enerji, paylaşım ekonomisi, bulut, büyük veri ve yaşlanan nüfus: bunlar, insanların bugün çalışma şeklini ve geleceğin kariyerlerini şekillendiren fırsatlardan sadece birkaçı.

Eğer kariyer yolculuğunuza yeni başlıyorsanız, girişimcilik, bağlantı ve gelecekteki kariyer karışımının büyük bir parçası olması beklenen insan dokunuşuyla, heyecan verici geleceklerin bir dizi gelişmekte olan endüstri ile doludur.

İşte uzmanların görüşüne göre 2020'de iş dünyası
 


Siber savaş yeni terörist tehdidi olacak
2020 yılına damga vuracak meslekler!
Yalnızca Avustralya'da siber saldırıların maliyetinin yılda 1 milyar doları aştığı tahmin edildiğinde, dünya çapında siber güvenlik uzmanları talep edilmektedir. Son beş yılda istihbarat ve politika analistlerine olan talep% 21,4 oranında artmıştır.

Bu talep;
teknoloji,
eğlence,
telekomünikasyon,
bankacılık,
finans ve muhasebe gibi geniş bir endüstri yelpazesindeki talebi aşıyor; bu da siber güvenlik yeterliliğinin çok sayıda ilginç ve faydalı kariyere kapı açması anlamına geliyor. Teknolojinin gittikçe daha yaygın hale gelmesi ile birlikte; tıbbi implantların, elektronik araç kontrollerinin ve akıllı binaların bu alanda ilginç bir kariyer gerçekleştirme olasılıklarının çok büyük olduğunu düşünüyoruz.

İleriye dönük düşünen üniversiteler bir avuç yeni nesil siber güvenlik uzmanlarını yetiştirmek için şimdiden hazırlanıyor.

Bu arada, BT uzmanlarına yönelik talep 2020 yılına kadar %26,5 artacaktır. Bilgi Teknolojileri alanında bir lisans veya Bilgi Teknolojileri alanında yüksek lisans okuyarak yenilikçi bir gelecek yaratın.

 


Matematiksel işler için ilanlar, web sitelerini tıklatacak
2020 yılına damga vuracak meslekler! 1
Muhasebe ve finans uzmanlarına olan talep %44 oranında artmış ve 2020 yılına kadar %22 oranında artacaktır. Bir bekarın Liderlik ve Ticaret alanında veya Muhasebe dalında yüksek lisans eğitimi alarak talebi karşılayın.

Bu arada, aktüerlere, matematikçilere ve istatistikçilere olan talep 2020 yılına kadar yaklaşık %10 artacaktır. İşletme Dilini, İş Analitiği veya Bilim dalında lisans derecesiyle veya Aktüeryal Uygulamada yüksek lisans derecesiyle konuşmak için ihtiyaç duyduğunuz nicel ve nitel becerileri edinin.
 


Yaşlanan nüfus, sağlık çalışanlarının yüksek talep göreceği anlamına geliyor!
2020 yılına damga vuracak meslekler! 3
2020 yılına kadar %40'a kadar daha fazla sağlık ve toplum hizmeti uzmanına ihtiyaç duyulacak. Psikoloji (Onur) alanında bir lisans okuyarak veya Fizyoterapi Doktoru olarak bu sektöre katılın.

2020 yılına kadar %21,5 daha fazla tıbbi bilim insanına ihtiyaç duyulacak. Klinik Bilim dalında bir lisans veya Halk Sağlığında yüksek lisans eğitimi alarak hayatınızı değiştirin.

Yaratıcı, medya ve pazarlama profesyonelleri için talep artacak

2020 yılına kadar %15 daha fazla reklam ve pazarlama uzmanına ihtiyaç duyulacak. Pazarlama veya Sanat alanında lisans derecesi veya Ticaret konusunda yüksek lisans eğitimi almak için markanızı işaretleyin.

2020 yılına kadar %16 daha fazla sahne sanatları teknisyenine ihtiyaç duyulacak. 


Dünya hala mühendislere, avukatlara ve öğretmenlere ihtiyaç duyacak… Kim düşünebilirdi?
2020 yılına damga vuracak meslekler! 4
2020'de %22 daha fazla telekomünikasyon uzmanına ihtiyaç duyulacak. Bekarlar veya yüksekler düzeyinde Mühendislik eğitimi alarak daha iyi bir gelecek inşa et.

2020 yılına kadar %17.6 daha fazla avukata ihtiyaç duyulacak. Bekar veya yüksek lisans düzeyinde hukuk okuyarak ilginç bir gelecek için durumunuzu belirtin.

Tüm eğitim profesyonellerine olan talep, 2020 yılına kadar diğer meslekleri büyütmeye devam edecektir. Erken çocukluk uzmanlarına olan talep %27, özel eğitim öğretmenleri ise %21 artacaktır. Çocuğun geleceğini bir lisans eğitiminde veya erken çocukluk döneminde yüksek lisans eğitimi alarak değiştirebilirsiniz.
 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..