Blog

2020 Yılında Kariyerinize Fayda Sağlayacak 7 Yazılım Dili!

2020 Yılında Kariyerinize Fayda Sağlayacak 7 Yazılım Dili!

Programlama, geçmiş dönemlere bakılıdığında yalnızca bilgisayar ve yazılımla ilgili bir tahsili olan kişilerin bilmesi gereken bir eklentiymiş gibiydi fakat günümüzde öyle değil.

Ah, evet programlama. Muhtemelen her zaman programlama hakkında yayınlar görüyorsunuz, neden bir geliştirici olmanız gerektiğini ve yetenekli programcılara olan talepteki muazzam artışı tartışıyorsunuz. İnsanların geçerken, hükümet yetkililerinin ve iş liderlerinin programlamanın öğretme ve öğrenmenin önemi hakkında konuştuklarını duyuyorsunuz.

Peki programlama dünyasına atlamalı mısınız? Ve nereden başlamalısınız? Tüm programlama dillerini öğrenmeniz mi gerekiyor? En azından ikincisi kesinlikle bir şekilde yapamıyorsunuz. Aslında, şu anda öğrenebileceğiniz nispeten kolay programlama dilleri vardır. Başka sorularınız olduğundan emin olduğumuzdan hemen içeri girelim.
 


Kodlama nedir?

2020 yılında bilmeniz gereken yazılım dilleri 1

Bu aptalca bir soru değil ve programlamanın ne anlama geldiğini anlamak için harika bir başlangıç ​​noktası. Matrix gibi düşünürseniz, hayatımızın hemen hemen her yönü kodla yönlendirilir. Kullandığınız telefon uygulamaları, oynadığınız oyunlar ve şu anda kullandığınız bilgisayar kod tarafından yönlendirilir. Bu kod, uygulamanın tam olarak ne yapması gerektiğini veya belirli parametreler altında nasıl davranması gerektiğini anlatan talimatlardır.

Kodlama bir yolun sonudur ve projeler için kimi zaman programa dillerinin verimliliği değişken olabilir. Kodlama; oyunlar oluşturmanıza, AI oluşturmanıza, sanat oluşturmanıza, uygulamalar oluşturmanıza ve hatta müzik yapmanıza dahi olanak tanıyan güçlü bir araçtır. Yalıtımlı olarak, kodlama dünyasına ilgi duyanlar için bir web geliştiricisi, bir yazılım mühendisi, bir makine öğrenimi mühendisi, bir oyun geliştiricisi, bir iş zekası analisti ve bir yazılım uygulaması geliştiricisi olmak gibi birçok farklı kariyer yolu az da olsa vardır.

Her şey gibi, bir programlama kariyeri ile ilgileniyorsanız, yapmayı sevdiğiniz veya tutkulu olduğunuz şeyleri bulmak için zaman ayırmanız ve buradan başlamanız iyidir. Örneğin, oyunları seviyorsanız, oyun geliştiricisi olmak ve öğrenmeye başlamak için hangi programlama dillerine ihtiyacınız olabileceğini görün. Programlamanın güzelliği, bir programcı olmak için mutlaka bir bilgisayar bilimi derecesine ihtiyacınız olmamasıdır. Başlamanıza ve kariyerinizi hızlı bir şekilde başlatmanıza yardımcı olacak birçok ücretsiz kaynak var.

Şimdi programlama kolay mı? Her dilin ve işin kendi karmaşıklıkları olduğu için bu soruya cevap vermek zor bir sorudur. Gerçekten herkes programlamayı öğrenebilir, ancak tıpkı programlama gibi özveri ve tutarlılık gerektirir. Yeni bir dil öğreniyorsunuz ve başarılı olmak için, o dilde akıcı olmak istiyorsunuz. İşte burada;

2020'de öğrenmeniz gereken 7 programlama dili.

2020 yılında bilmeniz gereken yazılım dilleri 2

1- Python

2- Ruby

3- C ve C++

4- Swift

5- Java

6- JavaScript ve TypeScript

7- Go

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..