Blog

2020'de Lisansüstü İstihdam için Tercih Edebileceğiniz En İyi 10 Kanada Üniversitesi

2020'de Lisansüstü İstihdam için Tercih Edebileceğiniz En İyi 10 Kanada Üniversitesi!

Üniversite sıralama konusunda otorite olan büyük portallardan bir tanesi olan QS yeni bir liste yayınladı ve bu listede yükseklisans konusuna değindi. QS Lisansüstü İstihdam Sıralaması 2020, mezunlarının istihdam edilebilirliğini arttırmak için dünyanın en iyi kurumları arasında yer alan ve Kanada'daki en iyi üniversitelerin 16'sını içeriyor. Sıralama, her bir üniversitenin işveren itibarını, mezunların sonuçlarını, işverenlerle ortaklıkları, işveren-öğrenci bağlantılarını ve mezun istihdam oranını dikkate alan bir metodoloji temelinde derlenir.

2020'de lisansüstü istihdam için en iyi Kanada üniversitelerinin 10'u

= 10- Carleton Üniversitesi
2020'de Lisansüstü İstihdam için Tercih Edebileceğiniz En İyi 10 Kanada Üniversitesi 1

Başkent Ottawa'da bulunan Carleton Üniversitesi, 2020'deki QS Yüksek Lisans İstihdam Sıralamasında 301-500 aralığında yer almakta ve mezunların sonuç göstergesinde dünyadaki en yüksek notu elde etmektedir. Mezunları arasında üç Nobel Ödülü sahibi, ayrıca siyaset, eğlence, ticaret, gazetecilik ve daha birçok önemli isim var.

Üniversite, çeşitli işbirliği programları, kariyer fuarları, ağ etkinlikleri, atölye çalışmaları ve yarı zamanlı ve gönüllü iş bulma konusunda destek sunan kariyer hizmeti ile öğrencilerin istihdam olanaklarını desteklemekte aktif bir rol oynamaktadır.

Altı Kanadalı üniversite daha bu yıl mezunların istihdam edilebilirliği açısından 301-500 arasındadır: Concordia Üniversitesi, Dalhousie Üniversitesi, Université Laval, Simon Fraser Üniversitesi, Guelph Üniversitesi ve York Üniversitesi.


9- Victoria Üniversitesi
2020'de Lisansüstü İstihdam için Tercih Edebileceğiniz En İyi 10 Kanada Üniversitesi 2

2020 sonuçları, Victoria Üniversitesi'nin (UVic) 301-500 aralığından mezun olduktan sonra mezun istihdam için 251-300 seviyesine çıktığını görüyor. İşveren göstergesiyle (143. sırada yer alan) ortaklıklarda en iyi skoru elde etmekte, öğrencileri her yıl 4,2200'den fazla kooperatif terimini Kanada ve dünya çapında 1.350'den fazla işverenle tamamlamaktadır. Bu nedenle kooperatifler, üniversitelerin UVic'teki deneyimlerinde kilit bir rol oynamaktadır ve uygun öğrencilerin yüzde 43'ü katılmaktadır.


8- Montréal Üniversitesi
2020'de Lisansüstü İstihdam için Tercih Edebileceğiniz En İyi 10 Kanada Üniversitesi 3

2020 yılında yüksek lisanslı istihdam için 171-180 arasında olan Francophone Université de Montréal, işveren itibar göstergesinde (112) en iyi puanı aldı. Kanada'daki en büyük üniversitelerden biri (67.400 öğrenciyle), önemli mezunları arasında Kanada’nın 15. başbakanı Pierre-Elliott Trudeau, bilgisayar bilimcisi Yoshua Bengio, Louise Arbor (beşinci Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği) yer alıyor. diğerleri.


7- Calgary Üniversitesi
2020'de Lisansüstü İstihdam için Tercih Edebileceğiniz En İyi 10 Kanada Üniversitesi 4

Ardından, yüksek lisans istihdam edilebilirliği için Kanada'daki en iyi üniversitelere baktığımızda, bu yılın sıralamasında 131-140 aralığında görünen Calgary Üniversitesi var. 99’da işveren göstergesi ile ortaklıklarda en yüksek puanı aldı ve Alberta’nın en iyi işverenlerinden biri. Mezunları arasında Java'nın mucidi James Gosling, eski başbakan Stephen Harper ve astronot Robert Thirsk bulunuyor.


6- Western Üniversitesi
2020'de Lisansüstü İstihdam için Tercih Edebileceğiniz En İyi 10 Kanada Üniversitesi 5

Mezunların istihdam edilebilirlik sıralamasının 2020 sonuçları, Western Üniversitesi'nin mezunlar sonuç göstergesindeki puanları arttırdığı için, 121-130 aralığında şimdiye kadar 141-150'den şu ana kadar tırmandığını görüyor. Üniversitenin Öğrenci Başarı Merkezi, öğrencilere istihdam edilebilirliklerini artırmalarına ve stajlar, kooperatifler, gönüllülük, küresel deneyimler, iş gölgeleme ve Alternatif Bahar Tatili gibi Toplumsal Katılımlı Öğrenme (CEL) programları aracılığıyla işyerine hazırlanmalarına yardımcı olur.


5- Kraliçe’nin Üniversitesi
2020'de Lisansüstü İstihdam için Tercih Edebileceğiniz En İyi 10 Kanada Üniversitesi 6

2020'de mezun istihdam edilebilirliği için 101-110 arasına giren Queen's University, Kingston, Ontario'da, mezunların sonuç göstergesindeki 75. puanda en iyi puanı aldı. Mezunlarının sahip olduğu yüksek istihdam düzeyine örnek olarak, 2018 sınıfının 95,4'ünün mezuniyet sonrası Eylül ayındaki yasa ile ilgili yerleştirmelerde bulunduğu üniversitenin hukuk bölümünde görülebilir.


4- McMaster Üniversitesi
2020'de Lisansüstü İstihdam için Tercih Edebileceğiniz En İyi 10 Kanada Üniversitesi 7

McMaster Üniversitesi, lisansüstü istihdam edilebilirlik açısından dünyada 98. sırada, geçen yıl hafifçe azaldı, ancak yine de Kanada'daki en iyi beş üniversitede. İşveren göstergesi ile ortaklıklar arasında en iyi puanı alıyor ve kampüste bir başlangıç ​​hızlandırıcısı olan Forge ile birlikte “fikirleri ticari gerçekliğe dönüştürmeyi” hedefleyen ödüllü McMaster Innovation Park'ı kullanıyor.


3- Alberta Üniversitesi
2020'de Lisansüstü İstihdam için Tercih Edebileceğiniz En İyi 10 Kanada Üniversitesi 8

Alberta Üniversitesi, 2020'de lisansüstü istihdam edilebilirlik için dünyadaki 87. sıradaki yerini koruyor ve işverenlerle ortaklıklar için en yüksek puanını elde etmenin yanı sıra, Kanada’daki en iyi lisansüstü istihdam oranlarından birine sahip olan Kanada’daki en iyi üniversitelerden biri. ülke. Kariyer merkezi, kariyer danışmanlığı, iş gölgeleme, staj ve iş deneyimi fırsatları, bağışlar ve finansman ve daha fazlasını sunar.


2- Waterloo Üniversitesi
2020'de Lisansüstü İstihdam için Tercih Edebileceğiniz En İyi 10 Kanada Üniversitesi 9

Waterloo Üniversitesi, 1920'de işveren göstergesi ile ortaklıklar için en iyi puanı olan, 2020'de lisansüstü istihdam edilebilirlik konusundaki dünyadaki 25'inci konumunu korumaktadır. Ayrıca, Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında lisansüstü istihdam oranıyla (Alberta Üniversitesi’nden sadece birkaç nokta) en iyi puanı aldığını iddia ediyor. Üniversite, öğrencilerin sınıfta öğrendiklerini, gerçek yaşam ortamlarına uygulamalarına olanak tanıyan, dünyanın en büyük ikincil sonrası kooperatif eğitim programını yürütmektedir.


1- Toronto Üniversitesi
2020'de Lisansüstü İstihdam için Tercih Edebileceğiniz En İyi 10 Kanada Üniversitesi 10

Kanada'daki en iyi 10 üniversiteye mezun istihdam edilebilirlik konusundaki görüşümüze baktığımızda, Toronto Üniversitesi hafifçe 16. sıraya düşmüştür, ancak yine de mezunlarının istihdam edilebilirliğini teşvik etmek için ilk ülkedir. Kanada'da beş göstergenin üçünde en yüksek puanı aldı: işveren itibarı, mezunlar ve işverenlerle ortaklıklar (beşinci sırada yer alıyor).

Toronto Üniversitesi mezunları arasında, aktör Donald Sutherland ve ülkenin uzaydaki ilk kadın astronotu ve uzaydaki ilk nörolog olan Roberta Bondar gibi diğer başarılı isimler arasında dört Kanadalı başbakan var.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..