Blog

MMU

400 Milyon Sterlinlik Kampüs "Manchester Metropolitan Üniversitesi"

manchester metropolitan university

Bazen aradığımız eğitim seçeneklerini yaşadığımız ülkede bulamayız ve ideallerimiz doğrultusunda yurtdışı tercihlerinde bulunmak istersiniz. İşte tam da bu tercihlerinizde alternatif olarak sizlere sunabileceğimiz köklü , dinamik ve başarılı bir üniversite "Manchester Metropolitan Üniversitesi" (Manchester Metropolitan University).

İngiltere'nin en tutkulu şehirlerinden bir tanesi olan Manchester'da yer alan iki büyük üniversiteden biridir MMU. Üniversite, tesisleri , binaları ve kamusal alanları hesaba katıldığında 400 milyonluk büyük bir yatırım programı olarak karşımıza çıkıyor ki bu da MMU'nun eğitim konusunda sahip olduğu vizyonu özetliyor.

En Yeşil Kampüs

Tüm bu yatırımlar söz konusu olmasına rağmen MMU'nun kampüsü aynı zamanda İngiltere'nin en fazla yeşil alana sahip olan kampüslerinden de bir tanesidir. Ayrıca kampüs dünyaca ünlü müzik, sanat, alışveriş ve spor mekanları arasında ve İngiltere'nin ikinci büyük Çin Mahallesi'nde bulunmaktadır. Manchester, İngiltere'nin "yaşamak için en iyi şehir" ve dünyanın en iyi 10 en heyecan verici şehirlerinden biri olarak düşünülür .

Yapılan araştırmalara göre "dünya liderliğinde" veya "uluslararası mükemmel" etkiye sahip olan okullar arasında MMU Mimarlık Okulu dünyada 6. sırada yer alır ve Business School prestijli AACSB akreditasyonuna sahiptir ve dünya çapında seçkin bir işletme okulları grubu arasında yer aldığı anlamı taşır.


Öğrencilerine;
danışma atölyeleri,
endüstri ağı,
konuk konuşmacılar,
kariyer fuarları,
eğitim sırasında meslek danışmanlığı ve mezun olduktan sonra 3 yıl dahil olmak üzere düzenli istihdam edilebilirlik etkinlikleri sunan bir anlayışa sahiptir. Bu da MMU'nun kocaman bir aile olduğunun göstergesidir.

Üniversitenin dünyada akademik ortaklığı vardır. Bunlara, Manchester Metropolitan University derecelerinin yerel ortaklarla birlikte verildiği ortak öğretim ortaklıkları, 121 üniversite ile öğrenci değişimi ortaklıkları ve araştırma işbirliği yer alıyor.

Burs Seçenekleri


MMU, her biri £ 5,000 * değerinde sınırlı sayıda Başkan Yardımcısı bursu hazırlıyor. Bu burslar, Eylül 2018 veya Ocak 2019'da tam zamanlı lisans veya yüksek lisans eğitimine kaydolan uluslararası öğrencilere açıktır.

* Times Yüksek Öğrenim Genç Üniversite Sıralaması 2017

** İnsanlar ve Gezegen Üniversite Birliği 2017

† Ekonomist İstihbarat Birimi tarafından Global Canlı Olabilirlik Araştırması 2017

‡ Zamanaşımı Şehir Yaşam Endeksi 2018

§REF 2014-2021

‖QS Dünya Üniversite Sınıflamaları Sıralama 2017

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..