Blog

ege üniversitesi

7 Maddede Ege Üniversiteli Olmak

Türkiye’nin metropollerinden İzmir’in en kapsamlı üniversitelerinden biridir Ege Üniversitesi. Pek çok avantajı olduğu gibi dezavantajları da mevcuttur. Derlediğimiz genel özellikleriyle birlikte inceleyelim.
 

7 Maddede Ege Üniversitesi

1 – Üniversite Kampüs Değil, Kocaman Bir Kasabadır
 

7 Maddede Ege Üniversitesi

Evet, yanlış duymadınız. Kampüs değil kasabadır. Ege Üniversitesi kampüsü hakkında pek çok şey duyabilirsiniz ama bunların en gerçeği kampüsün oldukça büyük olmasıdır. Öyle ki, içerisinde iki adet Alışveriş Merkezi, Metro hattı, Çarşı, Öğrenci köyü gibi pek çok özelliğe sahiptir. 4 yıllık öğrencilik hayatınızda bile gezerek dolaşmakla hemen hemen bitiremeyecek bir büyüklüğe sahiptir.  

2 – Eğlence Hayatıyla İç İçedir

7 Maddede Ege Üniversitesi


Üniversite kampüsü Bornova ilçesinde bulunmaktadır. Kampüsün hemen dışında başlayan Küçükpark mevki, içerisinde bir çok eğlence merkezi, gece kulübü, kafeterya, bar, disko gibi mekanlarla dip dibedir. Ders çıkışlarınızda, arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz, vize ve final sonrası kutlamalar yapabileceğiniz pek çok imkan sunmaktadır. Ayrıca metro ve otobüsler sayesinde Alsancak’a ulaşım yaklaşık 15 dakikalık bir mesafededir. Bu sayede İzmir’de eğlencenin merkezi olan Alsancak’a ulaşmak ve gecenin istediğiniz saatinde dönmeniz oldukça kolaydır.
3 – Aperatif Lezzetler Tadabilirsiniz

7 Maddede Ege Üniversitesi


İzmir genel olarak bir metropol şehir olmasından dolayı, bazı kolaylıkları da beraberinde getirmektedir. Bunlardan belki de en önemlisi ayaküstü atıştırabileceğiniz yiyecekler her zaman yakınınızda bulunmaktadır. Dilerseniz, gevrek, boyoz, poğaça gibi aperatif unlu mamuller yiyebilir, dilerseniz İzmir Kumrusu, İzmir Midyesi gibi şehre ait lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Hem aperatif hem ucuz hem de hızlı bir şekilde pek çok alternatiften faydalanabilirsiniz.

4 – Kültürel Yerler 1 Saat Uzaklıktadır

7 Maddede Ege Üniversitesi


Eğer ki tarihi dokulardan hoşlanıyorsanız ve ilgi duyuyorsanız, Efes antik kentini dolaşabilirsiniz. Yine aynı lokasyonda, Şirince, Meryem Ana Evi gibi tarihi merkezlere gidebilirsiniz. Eğer ki havaların ısınmasıyla kendinizi denize atmak istiyorsanız, Çeşme, Foça, Kuşadası gibi yaz kentlerine tek bir ulaşım aracıyla ulaşabilirsiniz. Tüm bu kentlere ulaşım için maksimum 1 saat harcarsınız.
5 – Sosyal Hayat Etkilidir

7 Maddede Ege Üniversitesi

Üniversite kampüsü içerisinde bullunun alışveriş merkezlerinden dilerseniz alışverişlerinizi yapabilir, sinema izleyebilirsiniz. Ya da olimpik yüzme havuzundan, tenis kortlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca her sene ünlü isimlerin katıldığı bahar şenlikleri gerçekleşmektedir.

6 – Ulaşım Oldukça Ucuzdur

7 Maddede Ege Üniversitesi


Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri olmasına rağmen ulaşım diğer şehirlere göre oldukça ucuzdur. Belediyenin sağladığı, Banliyö hattı, vapur hattı, otobüs hattı ve metro hattı için tek bir ulaşım kartı kullanabiliyorsunuz. Ayrıca aktarma yapmanız gereken durumlarda 90 dakika içerisindeki tüm binişleriniz tamamen ücretsiz.


7 – Şehirde Hoşgörü Hakimdir

7 Maddede Ege Üniversitesi


Türkiye’nin neresinden gelirseniz gelin, şehirde sizi sıcakkanlı, güler yüzlü pek çok insan karşılayacaktır. Sabah yoldan geçerken sizi tanımasa da size selam veren insanlar bulabilirsiniz. Ya da zor bir durumda kaldığınızda size yardımcı olacak, sorununuzu çözmeye çalışacak pek çok insanla beraber vakit geçirebilirsiniz.

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..