Blog

8 Yaşındaki Nil Göksel Viyana'dan "Piyanonun Altın Kızı" Unvanı ile Döndü!

8 Yaşındaki Nil Göksel Viyana'dan "Piyanonun Altın Kızı" Unvanı ile Döndü!

Nil Göksel, henüz 8 yaşında ülkemize büyük bir gurur yaşatmayı başardı. Henüz 6 yaşında çalmaya başladığı piyanoda 2 yıl boyunca gerçekleştirdiği çalışma ile her yıl Avusturya'da düzenlenmekte olan Edelweiß (Edelweiss) yarışmasında 1. oldu. Yarışmaya 16 ülkeden katılım gerçekleşirken yarışmaya ilgi seyirciler bazında da büyüktü ve Türkiye'den minik Nil Göksel devleşerek 1.liği elde etti.İki yıl önce Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı'nda piyano eğitimine başlayan ve Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı'nda eğitimine devam eden "Piyanonun altın kızı" Nil Göksel, 22-24 Kasım'da Viyana'da düzenlenen Edelweiss 2019 Uluslararası Piyano Yarışması'na Antalya'dan katıldı. 8 yaşındaki Nil Göksel, kendi yaş kategorisinde birinci oldu.

8 Yaşındaki Nil Göksel Viyana'dan "Piyanonun Altın Kızı" Unvanı ile Döndü! 1

"Piyanonun altın kızı" olarak nitelendirilen Göksel, daha önce de Çukurova Üniversitesi Adana Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen ''1. Uluslararası Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması"nda, İstanbul Pera Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen ''14. Uluslararası Pera Piyano Festivali'nde, İzmir Mozart Akademi tarafından düzenlenen ''5. Uluslararası Mozart Akademi Piyano Festivali'nde ve 17. Uluslararası Viva-Music" yarışmasında kendi kategorisinde birincilikler elde etti.

8 Yaşındaki Nil Göksel Viyana'dan "Piyanonun Altın Kızı" Unvanı ile Döndü! 2

Sanat dünyayı güzelleştiren bir etkendir. Hele bir de böylesine küçük insanlar tarafından büyük başarılara dönüşüyorsa emin olun verdiği mutluluk paha biçilemezdir. Bizler de Univerlist ekibi olarak bizlere bu gurur yaşatan başta Nil Göksel olmak üzere tüm sporcu ve sanatçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..