Blog

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Nedir?

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Nedir?

Üniversiteye hazırlanan arkadaşlarımız adına bir karışıklığı ortadan kaldırmak adına bugün sizlere Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği hakkında bilgi vermek istedik. Takdir edersiniz ki bu bölüm yanlış anlaşılmaya gayet müsait (endüstri mühendisliği içerdiği için). Baştan belirtelim bu bölüm endüstri mühendisliği değildir. İçeriğine baktığımızda siz de öyle olduğunu anlayacaksınız.
 Ağaç işleri endüstri mühendisliği nedir?
Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Nedir?
Ağaç işleri endüstri mühendisliği adının başında yer alan ağaç ile şekillenir. Hammaddesi ağaç olan bu bölümde, ağaçtan gerçekleştirilebilecek her türlü ürünün tasarımından üretimine kadar giden süreçlerde koordinasyonu sağlayabilecek, yapılan tasarım ve üretim çalışmalarında kalite-kontrol aşamalarında görev alabilecek kişilerin yetiştirildiği bir mühendislik alanıdır. 

4 Yıllık bu lisans bölümünü bitirdiğinizde ağaç işleri endüstri mühendisi unvanına erişmiş olursunuz. 

 Ağaç işleri endüstri mühendisi ne iş yapar? 
Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Nedir?
Ağaç işleri endüstri mühendisliği unvanına sahip olan kişiler ağaçtan yapılacak olan ürünlerin üretim sırasındaki gerçekleşen maliyet analizlerini yapabilir, malzemelerin temin süreçlerinde çalışabilir ve projeleri yönetebilirler.

 Nerelerde var?
Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Nedir?

Bu bölümü tercih etmek isteyecek olan arkadaşlarımız için bu bölümün yalnızca iki üniversitede yer aldığını söyleyebiliriz. Bir tanesi Ankara Gazi Üniversitesi iken bir diğeri de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'dir. Her iki üniversitede de Teknoloji Fakültesinde yer almaktadır bunu da belirtelim.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..