Blog

Alınacak En İyi Online Mühendislik Dersleri Nelerdir?

Alınacak En İyi Online Mühendislik Dersleri Nelerdir?

Dünya üzerinde eğitim anlayışı internetin yaygın kullanımı ile bambaşka bir hal almaya başladı. Herkesin eğitim almak elbette hakkıdır, fakat kimi zaman olumsuzluklar kişilerin eğitim hayatlarına engel olabilir. Artık yeni eğitim sistemi sayesinde bu olumsuzluklar hayallere engel olamayacak gibi, çünkü çevrimiçi (online) eğitim dönemi başlıyor. Online eğitim dönemine geçişte en büyük faydayı ise hiç kuşkusuz online hizmet veren kurs programları sağlıyor. İşte o kurs programlarından mühendisler için derlemiş olduğumuz bazı kurslardan bu yazımızda bahsedeceğiz.

Alınacak En İyi Online Mühendislik Dersleri Nelerdir? 1

En iyi çevrimiçi mühendislik kurslarından bazıları, ücretsiz olarak denetleyebileceğiniz veya alabileceğiniz Coursera, edX ve Udacity gibi büyük açık çevrimiçi kurslardan (MOOC'ler) edinilebilir. Bu derslerden bazılarını bir sertifika için bile kullanabilir veya hatta bazı dersleri mühendislik derecesi programınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca Genel Kurul ve LinkedIn Learning gibi platformlardan mühendislik dersleri alabilirsiniz. Makine öğrenimi kursları ve Rice Üniversitesi Elektrik ve Manyetizma kursu da dahil olmak üzere Udacity, Coursera ve edX gibi yerlerden çevrimiçi olarak alabileceğiniz yüzlerce mühendislik kursu bulunmaktadır. 2019'da bu çevrimiçi mühendislik derslerini almayı düşünün:

 


CS50'nin Bilgisayar Bilimine Giriş: Harvard Üniversitesi'nin bu giriş seviyesi kursu edX aracılığıyla verilir ve tomurcuklanan yazılım mühendisi için idealdir. Etkili problem çözme becerilerini ve algoritmaları kullanarak nasıl düşüneceğinizi öğretir. Yazılım mühendisliği, algoritmalar ve kaynak yönetimini kapsayan konular da dahil olmak üzere bilgisayar biliminin temelleri hakkında bilgi edineceksiniz. Ayrıca, Python ve SQL gibi en iyi mühendislik programlama dillerinin yanı sıra HTML ve CSS'deki temel kodlama becerilerini de öğreneceksiniz.

 


Robotik: Hava Robotik. Drone endüstrisinde çalışan bir makine mühendisi olmak veya hava robotikindeki becerilerinizi daha da geliştirmek istiyorsanız, Coursera aracılığıyla bu Pennsylvania Üniversitesi kursu almak için ideal bir kurs olabilir. Bu ders öğrencilere quadrotor hava robot tasarımı ve uçuş mekaniği dahil olmak üzere hava robotiklerine özgü çeşitli temel makine mühendisliği konularını tanıtır. Öğrenciler ayrıca dinamik model geliştirmeye dalar ve hava robotlarının gerçek dünyadaki uygulamalarını anlarlar.
 


Yapı Mühendisliği Sanatı: Köprüler. Gelecek inşaat mühendisleri bu temel köprü mühendisliği prensiplerini öğreten edX aracılığıyla bu Princeton Üniversitesi dersini alabilirler. Öğrenciler köprüleri analiz etmek için biçim, ekonomi ve verimlilik perspektiflerini kullanmayı öğrenirler. Bu mühendislik kursu ayrıca yapısal mühendislik sanatını da vurgulamaktadır.
 


Mühendislik Mekaniğine Giriş: Geleceğin endüstri mühendisleri, bu Georgia Tech kursunu Coursera aracılığıyla aldıklarında mühendislik mekaniğinin temellerini öğrenebilirler. Temel fizik ve matematik becerileri gerektirir, ancak parçacık denge problemlerini nasıl çözeceğinizi öğreneceksiniz.

 


Yapay Zekaya Giriş: Udacity'nin bu ücretsiz kursu, makine öğrenimi temellerini öğretir. Kurs, Stanford Üniversitesi'nden bir kursa dayanmaktadır ve ayrıca doğal dil işleme ve görüntü işleme konularını da kapsamaktadır. Her ne kadar lineer cebir ve sizi bu derste öğreneceğiniz kavramlara hazırlama olasılığı hakkında bilgi sahibi olsanız da, kurs yapay zeka ile ilgili alanlarda çalışmak isteyen makine öğrenimi mühendisleri için idealdir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..