Blog

Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

Lise sıralarında dil konusunda eğitim alan ya da üniversite eğitiminde dil üzerine bir kariyer planı yapan arkadaşlarımızdan bazıları sadece İngilizce üzerine değil başka diller üzerine de yoğunlaşırlar ki bunlardan en fazla tercih edileni Alman dilidir. 

ÜAlman Dili ve Edebiyatı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü hakkında bilgiler derledik.

 Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Tanıtımı
alman dili ve edebiyatı okumak

Aslına bakarsanız bölümün adında dahi bu bölüm hakkında bir fikre sahip olmanız mümkün. Tıpkı kendi dilimizde olduğu gibi bir başka dilin edebiyatı üzerine yoğunlaşmak söz konusudur. Yani edebi dönemleri , önemli eserleri , akımları ve yazarları ile upuzun bir yolculuğa çıkmanın ilk aşamasıdır bu bölümü seçmek.

Alman dili ve edebiyatı programında başta Almanya olmak üzere Almanca konuşulan ülkelerin edebiyatları ve kültürleri tarihi gelişim içinde verilmektedir. Mezunlar orta dereceli okullarda öğretmenlik yapabilirler. Dilme bilme avantajı ile özel sektörde de iş bulabilirler. Alman dili ve edebiyatı programında Alman Dili ve başta Federal Almanya olmak üzere Almanca konuşulan ülkelerin edebiyatları ve kültürleri tarihi gelişimi içinde öğretilmektedir.
 alman dili ve edebiyatı okumakBu bölümden mezun olduğunuz takdirde ise Alman filologu olursunuz. Yani yanlış yayılan bilgi üzerine Almanca öğretmeni olmanız söz konusu değildir. Öğretmenlik kariyerine yönelmeniz için yaklaşık bir yıl süren formasyon eğitimini almanız gerekir.

Alman dili ve edebiyatı bölümü hangi üniversitelerde var merak ediyorsanız tıklayın!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..