Blog

Amerika'da Bir Öğrencinin Maliyeti Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Amerika'da Bir Öğrencinin Maliyeti Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

ABD, uluslararası öğrenciler için dünyanın en popüler varış noktası olmaya devam ederken, aynı zamanda en pahalı seçimler arasında. Bununla birlikte, ABD’de eğitim almanın maliyetleri göz korkutucu olabilse de, genellikle beş basamaklı bir sayı dizisi içerir, ancak karar vermeden önce ücretler ve finansman seçenekleriyle ilgili tüm gerçekleri kontrol etmeye değer.

HSBC’nin 2018’de yayınlanan Eğitimin Değeri’nde yayınlanan raporda ABD, yurtdışındaki üniversitelerini çocuklarına yönelik olarak değerlendiren ebeveynlerin ilk tercihleri ​​arasında yer alıyor, fakat aynı zamanda en pahalı olanlardan biri, öğrencilerinin derecesi boyunca ortalama 99.417 ABD Doları harcama söz konusu oluyor.

Kamu üniversitelerinde lisans derecelerinin çoğu 26.290 dolara (öğrenci destek kuruluşu College Board'a göre) göre, ABD'deki üniversiteye devam eden birçok öğrenci için, yaşayacak bir yer ararken Beyaz Saray'da çökmek kadar gerçekçi görünebilir.

Ancak, öğrenci yıllarını beyzbol oynayarak geçirmeyi, araba kullanmaya gitmeyi ve genellikle Amerikan rüyasının kendi versiyonunu oluşturmayı ümit etmeden önce, güvence altına alın: bir yol olabilir.
 


Farklı ABD üniversitelerinde eğitim maliyeti
Amerika'da Bir Öğrencinin Maliyeti Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır? 1
Temel ortalama kurallarına aşina olan herkes, College Board’un tahmininin her iki yönde de önemli farklılıklar içerebileceğini fark edecektir ve bu doğrudur. En üst düzey ABD üniversitelerinde (çoğunluğu özel kar amacı gütmeyen), ücretler ve yaşam maliyetlerinin yılda yaklaşık 60.000 ABD Doları eklemesi muhtemeldir, ancak ABD'de daha düşük harcamalarla çalışmak mümkündür. .

Daha uygun fiyatlı bir seçenek arayanlar, kamu sektöründeki ABD üniversitelerinde daha düşük öğrenim ücretleri bulacaklar. Bunlar tipik olarak devlet üniversitesi sistemleri olarak çalıştırılır - eyalet içindeki kolejler, ayrı kurumlar olarak çalışırken bazı idari yönleri paylaşırlar. ABD'deki devlet üniversitelerinin iki öğrenim ücreti vardır: biri eyalet sakinleri ve diğeri herkes için. İkinci (daha pahalı) kategori, diğer ABD ülkelerinden ve diğer ülkelerden gelen başvuru sahipleri için aynı şekilde geçerlidir. Özel üniversiteler, devlet üniversitelerinden çok daha küçük olma eğilimindedir ve farklı öğrencilerden (hem farklı eyaletlerden hem de farklı ülkelerden) öğrenci topluluğunun tüm öğrenciler için aynı fiyat olması nedeniyle daha farklı bir öğrenci nüfusuna sahiptir. Kamu ve özel ABD üniversitelerinin burada nasıl karşılaştırıldığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Üniversite Kuruluna göre, devlet üniversitelerinde 2018/19 için yayınlanan öğrenim ücretleri, eyalet sakinleri için ortalama 10.230 ABD Doları ve herkes için 26.290 ABD Dolarıdır. Bu, kar amacı gütmeyen özel kolejlerde ortalama 35.830 $ ile karşılaştırılmaktadır. Bununla birlikte, en ucuz seçenekler, 2018/19 için ortalama ücretlerin sadece 3.660 dolar olduğu kamu sektöründeki iki yıllık kolejler (topluluk, teknik veya şehir kolejleri olarak da bilinir).

Kuşkusuz, iki yıllık bir kolejde tam bir derece tamamlayamazsınız, ancak bir önlisans derecesi alabilirsiniz. Bu, lisans derecesinin ilk yarısı olarak kabul edilir ve daha sonra iki veya üç yıl boyunca bir üniversiteye geçerek tamamlanabilir.

Average fees at US universities, 2018-19

 

 

 

Devlet iki yıllık kolejleri

 

Dört yıllık devlet kolejleri (devlet içi ücretleri)

 

Dört yıllık devlet kolejleri (devlet dışı ücretler)

 

Özel kar amacı gütmeyen dört yıllık kolejler

 

Öğrenim ve diğer ücretler

 

$3,660

 

$10,230

 

 

 

$26,290

 

 

 

$35,830

 

 

 

Oda ve tahta$8,660

 

 

 

$11,140

 

 

 

$11,140

 

 

 

$12,680

 

 

 

Toplam (yılda)$12,320

 

 

 

$21,370

 

 

 

$37,430

 

 

 

$48,510

 

 

 

kaynak College Board

 

Ulaşım ve diğer geçim giderlerinin hesaba katılması durumunda, Üniversite Kurulu 2018 / 19'da lisans öğrencileri için aşağıdaki yıllık bütçeleri tahmin etmektedir:

17.930 ABD Doları (topluluk koleji)
25.890 ABD Doları (dört yıllık devlet kolejindeki devlet öğrencileri)
41,950 ABD doları (dört yıllık devlet kolejinde devlet dışı öğrenciler)
52,500 $ (özel kar amacı gütmeyen dört yıllık kolej)
Bu ortalamalar, ABD'deki çok çeşitli eğitim maliyetlerine yardımcı bir genel bakış sunsa da, her bir kurum tarafından tahsil edilen öğrenim ücretlerinde önemli farklılıklar bulunduğunu hatırlatmakta fayda var. En prestijli devlet üniversitelerinde, örneğin, ücretler özel sektördeki kadar yüksek olabilir. Örneğin, Michigan Üniversitesi (QS World University Rankings®'teki en yüksek sıradaki ABD devlet üniversitelerinden biri), 2018/19 sonbahar / kış döneminde yeni devlet dışı öğrenciler için ek ücretler karşılığında 49.350 $ 'lık ücretleri tahmin ediyor oda ve yemek için 11.534 dolar, kitap ve çalışma malzemeleri için 1.048 dolar ve kişisel ve çeşitli malzemeler için 2.454 dolar. Bu, yüksek lisans öğrencileri için toplam yıllık 64,386 ABD Doları veya 70,356 ABD Doları ekler.

 


ABD'de okumak için hangi fonlar mevcut?
Amerika'da Bir Öğrencinin Maliyeti Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır? 2ABD’de eğitim masraflarını değerlendirirken, “etiket fiyatı” nı - yayınlanan oranları - ve öğrencilerin çeşitli fon kaynakları ve finansal yardım kaynakları göz önüne alındığında gerçekten ödedikleri tutarı ayırt etmek normaldir. Diğer ülkelerden farklı olarak, ABD öğrencilerinin öğrenim ücretinin tamamını ödemeleri nadirdir. 2015 / 16'da, ABD'deki dört yıllık üniversitelerdeki tam zamanlı lisans öğrencilerinin yüzde 85'i, devlet yüksekokullarındakilerin yüzde 83'ü ve özel kar amacı gütmeyen kolejlerin yüzde 89'u da dahil olmak üzere bir tür maddi yardım aldı.

Genellikle, en prestijli ABD üniversiteleri - en yüksek çıkartma fiyatları ile - en cömert finansman olanakları sunar. MIT'de ABD'deki (ve dünyanın) en yüksek dereceli üniversitesi, mezunların yüzde 58'i maddi yardım alıyor. Caltech'te, mezunların yaklaşık yüzde 60'ı yardım alırken, lisansüstü öğrencilerin% 98'i ve doktora adaylarının% 99'u tam maddi destek almaktadır. Benzer rakamlar, önde gelen ABD üniversitelerinin çoğu tarafından, burslar, bağışlar, asistanlıklar ve çalışma etüt programları gibi destek formları ile gösterilmektedir.

Bazı finansman yolları yalnızca ABD vatandaşlarına açıkken, uluslararası öğrencilere yönelik birçok yardım fırsatı da bulunmaktadır. Örneğin, Pennsylvania Üniversitesi, her akademik yılda, özellikle ABD, Kanada ve Meksika dışından gelen mezunlar için fon sağlamak için 9 milyon ABD Doları harcıyor. US News tarafından toplanan verilere göre, Harvard Üniversitesi, 2017/18 yılındaki 594 uluslararası lisans öğrencisine yardım tahsis etmiş, ortalama hibe 64.459 dolar, Columbia Üniversitesi ise toplam 257 uluslararası lisans öğrencisine ortalama 66.350 dolar almıştır.

Her bir ABD üniversitesinin web sitesinde finansman bilgileri verilmektedir ve öğrenciler başvuruları ile aynı anda genellikle finansal yardım için başvurmalıdırlar. Az sayıdaki seçkin ABD üniversitesinin de tüm başvuru sahipleri için “ihtiyaç-kör” kabul politikaları vardır. Bu, öğrencilerin kabul edilme sürecinde mali geçmişinin dikkate alınmadığı ve üniversitenin her başarılı adayın katılabilmesini sağlamak için yeterli yardım sağlama sözü vermesi anlamına gelir.
 


ABD’de eğitim görmenin maliyetini nasıl hesaplayabilirsiniz?
Amerika'da Bir Öğrencinin Maliyeti Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır? 3
Son yıllarda, bireysel öğrenciler için ABD'de eğitim almanın ne kadara mal olacağını bekleyebileceklerini hesaplamaları kolaylaştı. Tüm ABD üniversitelerinin yasal olarak, web sitelerine bir ücret ve finansal yardım hesap makinesi içermesi, öğrencilere amaçladıkları ders çalışmalarının ne kadara mal olacağı ve hangi yardım için uygun olabilecekleri konusunda kabaca bir fikir edinmelerine izin verilmesi gerekmektedir. Bu “net fiyat hesaplayıcıları” na, ABD üniversitelerinin ayrıntılarını en düşük ve en düşük öğrenim ücreti ve net ücretleri ile veren hükümetin Koleji Uygun Maliyet ve Şeffaflık Merkezi'nden erişilebilir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..