Blog

Amerikan Üniversiteleri Hakkında Bilinmesi Gereken 9 İlginç Detay

Amerikan Üniversiteleri Hakkında Bilinmesi Gereken 9 İlginç Detay

Hollywood filmlerinden olsa gerek, Amerika'da yer alan üniversiteler genel olarak dünyanın en çok bilinen üniversiteleri olarak sınıflandırılar. Bu o üniversiteler hakkında her şeyi bildiğimiz anlamına gelmez . Aksine en garip olayların yaşandığı, en ilginç şeylerin gerçekleştiği yerler olarak biliriz ve bu da onların ünlenmesine sebep olur. Bazı üniversiteleri de var ki onlar dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alır (QS Dünya Üniversite Sıralamalası 2018'e göre) onlar hakkında bazı ilginç bilgileri sizler için listeledik. 

MIT'de korsan olmak!

Evet kulağa çok tuhaf geliyor biliyoruz fakat dünyanın bir numaralı teknoloji üniversitesi olan Massachusetts Institute of Technology (MIT) de okçuluk, eskrim, yelken ve tabanca (veya tüfek) sınıflarını tamamlayanlar korsan lisansı almaya hak kazanır. Bir gemiyi kontrol etme, mal kaçırma ya da tüm romu içme hakkını size vermez. 

Stanford Öğrencileri 1908'den beri olimpiyatlardan madalyasız dönmüyor!

Her yıl aynı öğrenci değil, belli ki. Yine de, bu üniversite ve sporcular için oldukça etkileyici bir başarı.

Harvard'daki John Harvard'ın heykeli aslında bir başkasının

Kimse John Harvard'ın neye benzediğini bilemezdi, bu yüzden Daniel Chester French'in üniversitede Harvard Yard'da oturan heykeli yapmasının zamanı geldiğinde, onun yerine bir arkadaşın benzerini kullandı.

Caltech’in futbol takımı 1993’ten beri yenilmedi

Çok başarılı oldukları için değil , Caltech'in 1993'den beri futbol takımı yok ! Bu amerikanlar arasında dönen bir geyik muhabbetidir.

Chicago Üniversitesi her yıl dünyanın en büyük çöpçü avını yapar!

Kimse tamamen emin değil, fakat 1987'den beri üniversite geleneği. Bu, her yıl listelenmesi gerekenler arasında, inşa edilmesi, gerçekleştirilmesi, yazılması, programlanması, çizilmesi, yenilmesi, tasarlanması, boyanması veya çözülmesi gereken şeyler içeriyor. Bir kelimede epik.

Princeton Mezunları'nın dörtte üçü Princeton'a giden başka biriyle evlenir.

Muhtemelen akıllıca çocukları üretmeye devam ederler, o zaman da Princeton'a giderler. 

Kenevir, 1970'lere kadar Cornell bahçelerinde yetiştirildi

Cornell Üniversitesi'nin Plantasyonu, hem bir yabani ot bahçesine hem de zehirli bir bitki bahçesine ev sahipliği yapmaktadır. Sırf bu yüzden 70'lerde çok fazla insan bu okulu tercih edip başka hayallerle öğrenim görmüş.

Yale’deki nadir kitap kütüphanesi sizi gerçekten öldürebilir

Yale Üniversitesi, Beinecke Nadir Defterleri ve El Yazmaları Kütüphanesi'nde bulunan nadir kitaplar ve el yazmalarına bakmak için sıra dışı mesafeler gitmeniz gerekiyor. Bir yangın olursa, kütüphane 30 saniye sonra öldürücü, yangın söndürücü bir gazla dolduracaktır ve dışarı çıkmak için 30 saniyeniz vardır. Hava ayrıca kütüphane tarafından geçici olarak boşaltılır; yani, alarmları görmezden gelmeye ve çalışmaya devam ederseniz, ölüme boğulursunuz demektir.

 

İşadamı Michael Bloomberg, Johns Hopkins’in maskot kostümünü tasarladı

Evet, milyonlarca dolar kazanmadan önce, Michael Bloomberg,Johns Hopkins Üniversitesi'nde çalışırken , Johns Hopkins Üniversitesi'ndeki mavi jay maskot kostümünü tasarladı, üretti ve giydi. Ek olarak 1960'larda lakros da çalıyordu.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..