Blog

Anestezi Bölümü Nedir? Anestezi Mezunları Ne İş Yapar?

Anestezi Bölümü Nedir? Anestezi Mezunları Ne İş Yapar?

Anestezi , ameliyat esnasında hastanın vücuduna yapılacak olan tıbbi müdahalelerden acı çekmemesi adına gerçekleştirilen ameliyat öncesi uyuşturma ve uyutma operasyonuna verilen addır.

Anestezi Bölümü Nedir? Anestezi Mezunları Ne İş Yapar? Anestezi işlemi genel olarak anestezi uzmanları tarafından gerçekleştirilse de bu süreçleri hazırlayan, yeri geldiğinde ise bu süreçleri uygulamakla yükümlü olan anestezi teknikerlerinin de bulunması esastır. İşte bu ara elemanların yetişmesini sağlayan eğitim programramı da anestezi bölümüdür.
Anestezi Bölümü Nedir? Anestezi Mezunları Ne İş Yapar?2 yıllık bir önlisans bölümüdür anestezi bölümü, bu bölümden mezun olduğunuz takdirde "anestezi teknikeri" olmaya hak kazanırsınız. Hemen hemen de her üniversitede bulunan bir bölüm olduğunu söyleyebiliriz.
Anestezi Bölümü Nedir? Anestezi Mezunları Ne İş Yapar?Anestezi bölümünden mezun olduktan sonra ise, çalışma alanı konusunda ise sağlık sektöründe kendinize yer bulabilirsiniz. Elbette çok fazla talep gören bir alandır lakin bu bölümü okuduğunuz takdirde sadece bir alanda çalışabileceğinizi bilmenizde fayda var.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..