Blog

animasyon bölümü

Animasyon Bölümü Okumanın Avantajları Nelerdir!

Geleceğe hükmetmesi öngörülen mesleklerden bir tanesi olan animasyon bölümü ile karşınızdayız.

Animasyon, ilk etapta düşündüğümüzde çocukların izlediği çizgi filmler ya da efektli filmler gibi gelse de hayatımızın büyük bir parçasında oldukça fazla önem taşımaktadır.


Animasyon Bölümü Neden Bu Kadar Önemlidir?

Sanal Gerçekliğin hayatımıza enjekte edildiği günümüzde animasyon, her geçen gün biraz daha önemli hale geliyor. Dijital görüntü yaratma ve işleme teknolojileri sayesinde kendine kullanım alanı yaratabilmektedir.

Animasyon, büyük bir kitle tarafından yeni sanat dalı olarak kabul edilmiştir. Bunun da sebebi , sinema ve işitsel sanatlar gibi birbirinden farklı birçok disiplin ve tekniği bünyesinde barındırıyor olmasıdır.

Animasyon Bölümü Nerede Var?


Animasyon bölümü, Türkiye’de sadece Yaşar Üniversitesi’nde bulunmaktadır. Animasyon ve Çizgi Film Tasarımı ya da Animasyon ve Oyun Tasarımı bölümleri olarak bazı üniversitelerde bölüm söz konusu olsa da doğrudan animasyonu konu alan bölüm 2013 yılından beri Yaşar Üniversitesi’nde öğretilmektedir.Animasyon bölümünde ; temel hareket yaratma ve animasyon anlatım ilkelerini yeni dijital teknik ve üretim yöntemlerinde uygulayabilen, profesyonel üretim süreçlerine hakim, takım çalışması ruhunda ve dünya standartlarında işler yaratabilecek sanatçılar yetiştirilmesi ana hedeftir.

Elbette temelinde dijital görüntü yaratma ve işleme teknolojileri yer alıyor ve bu teknolojilerin her biri isteğe göre sinema ve daha birçok alanda kullanılabiliyor.


Eğitim süresi ve Dersler
 

Animasyon bölümü kapsamında öğrenciler 4 yıllık eğitimin, ilk yılında temel sanat, animasyon ve dijital görüntü eğitimi alırlar ve sonrasında gelen yıllarda uzmanlaşmak istedikleri alanlara göre kendi kararlarını kendileri verirler. Genel anlamda uygulamaya dayalı bir eğitim söz konusu olduğundan pratik yapma ihtimalinizin çok fazla olacağını belirtmekte fayda var.Animasyon bölümü hakkında bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayınız!

Animasyon bölümünü Yaşar Üniversitesi'nde okuyabileceğinizi biliyor muydunuz ? Ayrıntılar için BURAYA Tıklayınız..

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..