Blog

univerlist blog animasyon öğrenci çizim

Animasyon Öğrencilerinin Takip Etmesi Gereken 9 Instagram Hesabı

 Hepimiz gün içinde sosyal medyada saatlerce dolaşıyoruz, fakat bir yandan arkadaşlarının fotoğrafları arasında sana ilham kaynağı olacak gönderiler de görebilmen için takip etmen gereken hesapları özenle seçip aşağıda sıraladık. Kullanıcı isimlerinin üstüne tıklayarak hesapları daha detaylı inceleyebilirsin :)


 

1.      Anchor Point(@anchorpoint_tv)

 

anchor-univerlist-blog-animasyon-öğrenci.png

anchor-univerlist-blog-animasyon-öğrenci-2.png

 

Seattle’daki Anchor Point tasarım ve animasyon şirketi seni dünyanın dört bir yanından yaratıcı yeteneklerle buluşturur.

 

2.      Kevin Parry(@kevinbparry)

 

kevin-univerlist-blog-animasyon-öğrenci.png

 

Kevin Parry, animasyon ile ilgilenen herkesin bildiği Coraline filmini çıkartan şirketle çalışıyor. Üzerinde çalıştığı stop-motion animasyonlarının nasıl yapıldığıyla ilgili ilginç paylaşımlar görebilirsin. Biraz da basit fakat eğlenceli illüzyon tarzında videolar paylaşıyor.

 

 

3.      Jonathan Lo(@happymundane)

 

happymundane-univerlist-blog-animasyon.png

 

Fotoğraflarında renklerin ve asimetrinin mükemmel işlenişi kesinlikle sana ilham verebilir. Bir tasarımcı ve normal bir insanın aynı duvara baktığında kesinlikle farklı şeyler görüyor. Bu hesabı takip ettiğinde günlük hayatında görmeye alıştığın, sana sıradan gelen şeylere değişik bir gözle bakmaya başlayabilirsin bizden söylemesi.

 

4.      Randy Cano(@randy.cano)

 

 

 

Ne izlediğinden her zaman emin olamasan da bu garip üç boyutlu animasyonları izlemeyi bırakamayacağından emin olabilirsin. Üç boyutlu tasarım ve animasyon yapmayı okula gitmeden, kendi kendine öğrenen Randy Cano’nun videoları internette son zamanlarda çok paylaşılanlar arasında. Nesnelere kazandırdığı farklı dokular ve hareketlerle videoda ne olabileceğini asla kestiremiyorsunuz.

 

5.      WOW x WOW Art(@wowxwow_art)

 

 

 

Birçok sanatçının çizimlerinin bulunduğu bu hesapta, paylaşımların birbirine benzer olması gibi bir durum asla yok. Bütün sanatçıların karakterleri oldukça ilginç ve çizim stilleri bir o kadar etkileyici.

 

6.      Joel Strong(@mydaywithleo)

 

 

Ünlülerin minik kartondan kesme yüzleri, stop-motion ve biraz da hayalgücü bu hesabı özetleyen 3 şey.

 

7.      Sean Charmatz(@sean_charmatz)

 

 

Animasyon yapabilmek için mükemmel bir çizim yeteneğine, pahalı editleme tooları veya ekipmanlara gerek olmadığını Sean Charmatz’ın “Şeylerin Gizli Dünyası” isimli serisini gördüğünde anlayabilirsin. Etrafta sürekli bulunan sıradan eşyalara sadece bir yüz çizilerek hayata geldiklerini görmek bu kadar eğlendirici olabilirdi.

                                                       

8.      Pinot Ichwandardi(@pinot)

 

 

Kluk isimli kuş karakterinin birbirinden tatlı ve yaratıcı stop-motion videoları ve bu videoların kamera arkasını Pinot’un hesabında bulabilirsin. Yüzlerce kağıttan kluk çizip, kesmenin bir tekniği olmalı.

 

9.      Mike Yamada(@myamada1979)

 

 

Mike Yamada kendi çizimlerinin yanında, Disney Animasyonları için yaptığı çalışmaları da paylaşıyor.

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Deniz Erişen

Deniz Erişen

[email protected]

Student at Yaşar Uni

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..