Blog

Apple ve Google Bir Duş Başlığı Yapmak İçin Kolları Sıvadı!

Apple ve Google Bir Duş Başlığı Yapmak İçin Kolları Sıvadı!

Apple ve Google , dünyanın en büyük iki firmasının duş başlığı ile ne gibi alakası olabilir diye eminiz ki hepiniz merak ediyorsunuzdur, ama emin olun hayırlı bir iş için...

NebiaKaliforniya'da uzun süre yaşadığı kuraklığın izlerini üzerinden atmak için 2014 yılı boyunca, Bret Recor, Mexico City merkezli bir donanım ekibini, su kullanımını yüzde 85'e kadar azaltmak adına tasarladıkları bir duş başlığını göstermeye ikna etmeye çalışıyordu. Sonunda San Francisco'da bir otel odasında oturuyordu. Aslında bu bekleyiş "çok çirkin bir endüstriyel prototip"olarak adlandırılan Nebia ile ilk duşunu almak içindi.

Recor'ün tasarım firması Box Cleverbu fikre ortak oldu ve birlikte, iki ekip, Kickstarter'da 3 milyon dolardan fazla para kazanarak yoluna devam etti. Tabii bu kadar kolay değildi. Apple CEO'su Tim Cook ve Google başkanı Eric Schmidt bu süreç boyunca acı verici üretim dersleri verdi.

Nebia tasarımı, su tasarrufu sağlayan duş başlıkları, zaten yüz milyon galondan fazla su tasarrufu sağlayan lüks bir deneyim olarak yeniden tasarlandı. (Buna göre, bir Olimpiyat yüzme havuzu yaklaşık bir milyon galon su.) Şimdi ikinci bir kampanya ve yeni bir üretim ve dağıtım ortağıyla Kickstarter'a geri döndüklerini, tasarruf etmek için yolda olabileceklerini düşünüyorlar. 2021 sonuna kadar milyar galon.

Nebia ekibi güçlü bir misyon etrafında oluşturuyor: su tasarrufu

Nebia ilk olarak, tuvalet tuvaleti tasarlayan bir STK'da çalışan Philip Winter, Mexico City'de yüksek duş talebine sahip bir spor salonu zincirinin CEO'su olan Carlos Gomez Andonaegui ile tanıştığında oldu. Carlos'un babası, insanların ayakta durmaktan zevk alacağı su tasarruflu bir duş başlığı için ilk prototipleri üretti ve Winter and Andonaegui kısa süre sonra içinde çalışan kurucu ortak, CTO ve COO Gabriel Parisi-Amon'u getirdikleri San Francisco'ya taşındı. Apple iPhone ekibi için üretim işlemleri.

Parisi-Amon, "Güzel, iyi tasarlanmış ürünler ve ayrıca dünya için daha iyi ürünler yapmak için ortak bir tutkumuz vardı" diyor. Uzun süreli bir rüya gibi görünen şeyleri anlamalarına yardımcı olma önerisiyle ilgisini çekti.

İlk prototipler çok zordu, Recor hatırlıyor. "Eskiler, endüstriyel ekipmanlardan atomize edilmiş jetler kullandılar, su kaynağına bağlamak için hazır hortumlar olan çelik armatürlere monte edildiler. Çok kabaydı, ama potansiyelini görebiliyordum. Ve ne zaman bir tasarım üzerinde çalışıyorsak "Sadece ne olduğuna değil, ne olabileceğine de bakmalısınız."

Lüks bir deneyim olarak su tasarrufunun yenilenmesi

Bu çirkin prototipler de pahalıydı , sadece nozullar yaklaşık 500 dolara mal oluyordu. Parisi-Amon, “Teknolojinin, başlangıçta inanılmaz derecede pahalı olacağını biliyorduk”diyor. “Bunu zaman, para ve hacim ile azaltabileceğimizi de biliyordum, ancak üst düzey bir ürün olarak pazarlamaya başlamamız gerekiyordu.”

Apple ve Google Bir Duş Başlığı Yapmak İçin Kolları Sıvadı! 1
 Nebia ve Kutu Zeki prototiplerin uzun yolu, Nebia 2.0'a giderken çalıştı.

"Box Clever, teknoloji ve kullanıcı gereksinimleri ile ne yapmaya çalıştığımızı gerçekten anlayan, aynı zamanda fiyat noktamızın çok yüksek olacağını biliyordu; Bununla eşleşti "diyor Parisi-Amon.

Nebia, Tesla, NASA ve Applied Materials mühendislerini işe aldı. Kutu Zeki, imza şeklindeki halo şeklindeki duş başlığını geliştirmelerine, baş ve değnek eklemlerini dengelemelerine ve evde kurulum işlemini basitleştirmelerine yardımcı oldu.

“Su tasarrufu görevi güçlü, ancak Nebia'nın geri adım atmasına ve yeni bir şey anlatmaya çalışırken önemli olan bir şeyi ikonik bir nesne haline getirebilecek hikaye anlatımına ve yıldız tasarımına bakmasına gerçekten yardımcı olduk. Potansiyel olarak son derece etkili ürün, " diyor Recor."Tanıdık olması ve insanların yaşam tarzlarıyla bir tür bağ kurması gerekiyor."

“Herkesin su birikintili duş başlıkları olduğu için Home Depot'ta 5 dolara satın aldığınız bu dongle olduğu ve duşların iğneler ve iğneler gibi hissettirdiği algısı var” diyor. “Bu algılamaya geçmek zorunda kaldık,” Bu şaşırtıcı bir deneyim olan devrimci bir duş. ” Bu, yıkamaya bakmak, su azaltma hakkında bir anlatıya bakmak için gerçekten yeni bir yöntem - ve ikramiye, şimdi de yüzde 70 daha az su kullanıyorsunuz. ” (Prototipleri geliştirirken biraz su verimi kaybettiler - Nebia 2.0 su kullanımını yüzde 65 azalttı.)

Apple ve Google Bir Duş Başlığı Yapmak İçin Kolları Sıvadı!
 Sıcak Bir Bulutun Sarılışı!
Nebia ve Box Clever, kendilerini az yağmurlu sağanak yağışların damgalanmasından uzaklaştırmak istedi. Nebia deneyimini genellikle "sıcak bir bulutun sarılışı"ile karşılaştırırlar.

Diğer endüstrilerden ilham alarak, onu “pek çok ülkenin projesi” haline getirdi.

Parisi-Amon, “Ekibimizde kimse duş yapmamıştı” diyor. “Bazı yönlerden, ürünümüzün bugün ne yaptığını düşünüyorum. İnsanların sevdiği hemen hemen her özellik aslında farklı bir sektörden çekiliyor veya sıfırdan tasarlandı. Sistemde daha önce hiç yapılmamış bir kaç şey var. önce, dönem.

Masaüstü monitörünün yükseklik ayarlayıcılarının, yakıt enjeksiyon nozüllerinin ve tarımsal sulamanın arkasındaki mekaniği yeniden yapılandırdılar. Ve geleneksel banyo aletleri üreticilerinin aksine, kendilerini su kullanımı için endüstri normlarına bağlamadılar. “İsteğe bağlı olarak en fazla [az] su miktarından daha azını kullanma fikri henüz duyulmamıştı. Sağanak, EPA'nın sağladığı sınırların hemen kenarında sizi maksimum miktara ulaştırmak için yapıldı. Bizim için, 'Neden? yap bunu?' En az miktarda su ile mümkün olan en iyi deneyimi elde etmek istedik ”dedi.

Recor, “Bunu birçok aceminin projesi olarak adlandırdım” diyor. Smithsonian Tasarım Müzesi’nde Cooper Hewitt’in şimdi koleksiyonunda sahip olduğu 100 dolarlık OLPC (Çocuk Başına Bir Dizüstü Bilgisayar) XOXO prototipi gibi "mobilya, teknoloji ve aydınlatma alanlarında birçok çalışma yaptım" . “Bu proje bana, sektörde normalde kullanılmayan malzeme ve işlemleri kullanmaya çalıştığımız 100 dolarlık dizüstü bilgisayarı hatırlattı.”

Üst düzey banyo gereçlerinin bile çoğu üreticisi çelik veya kaplamalı plastik kullanırken, Nebia ve Box Clever alüminyumla gitmek istedi. Parisi-Amon, "Daha önce hiç yapılmamış olan bu güzel, süpürme kolunu yapıyor" diyor.“Bizimle çalışmaya istekli olan birini bulmadan önce 40 alüminyum ekstruder ile konuştum. O zaman bunun nasıl yapılacağını bulmak için, asıl iş başladı. Dolayısıyla, birçoğunun kesinlikle olduğu gibi birçok zorluk vardı. değerli bu ürün yaptı. "

Nebia 2.0 diğer duşlardan ayrı duruyor çünkü diğer duşlar gibi tasarlanmadı.

Yeni başlayanlar gecikmelere çarptıklarında, scrappy almak zorundalar

Ürün mühendisi David Shulman, “İlk Kickstarter kampanyası oldukça başarılıydı” diyor. “İnsanlar genel bir form faktörü için gerçekten heyecanlandılar, ama şimdi bunu şimdi işleyen ve kampanyamızın tüm vaatlerini içeren gerçek bir ürüne dönüştürmek zorunda kaldık.”

Shulman zorlu çalışma ortamlarında kullanılır; son işi Tesla'daydı. “Açıkçası Tesla’daki ürün çok daha karmaşık, ancak buraya gelen en büyük fark henüz ürün olmadı” dedi. “Daha önce hiç yapılmamış bir fikir almalı ve bunu meyve vermeye getirmemiz gerekiyordu. Meme dizileri ve konfigürasyonları, akış hızları ve basınçları test etmek ve sahip olduğumuz insanlara en iyi deneyimi yaşayabileceğimizi görmek bir sürü testti. bu sözü verdi, hepsini yeni süren bu son tarihte yapıyordu. ”

Nebia ve Box Clever'in prototipleri üretime yaklaştıkça daha hırslı olmaya devam etti. Kickstarter kampanyasının sona ermesinden sonra bile, sonuçta ürünlerinin çekirdeğini oluşturacak özelliklerle  duşun ayarlanabilir manyetik değneği gibi titizlikle durdular. Parisi-Amon, “Bazı özelliklerin sürünmesine izin verdik” diyor, ancak harika bir deneyim sunmaya çalışıyorduk. ”

En büyük engel imalattı. On birinci saatte, duşun birkaç kozmetik elemanı yanlış çıktı. Parisi-Amon “Sadece tasarım ve istediğimiz deneyimi elde etmek için fiziksel ve mekanik olarak neyin mümkün olduğuna çok yakına gittik” dedi. “O zaman sadece bir kısmını değil, etrafındaki tüm parçaları düzeltmek için çok para harcadık.” Küçük sorun yüz binlerce dolara mal oldu ve üretim zaman çizelgelerine birkaç ay ekledi.

Bu onlara karşı çalışan bir tecrübe örneği olabilirdi. İPhone 6'ların imalatından çıkan Parisi-Amon, Apple bütçesinde üretim planlarını ve kaçınılmaz snafus'u denetlemekte ustalaştı. Üretime öncülük ederek, 100'den fazla parça üreticisi ve üreticisiyle ortaklaşa çalışarak sözleşmeler kazanmak için daha fazla çalışmak zorunda kalacağını anladı. Ancak, Nebia'nın üretimi bir engelle karşılaştığında, gerçekten de Apple'ın gücü ve kasası olmadan planlarını koymaya çalışmanın acısını hissetti.

"Apple gibi şirketler gerçekten çok iyi tedarikçilere, gerçekten akıllı insanlara ve çok paraya sahipler. Hıçkırıklar oluyor, ancak onlarla başa çıkacak donanıma sahipler. Apple'da, hammadde alma konusunda sorun yaşıyorsanız, size bir yapışkan diyelim: Bu yapıştırıcıyı yapan, muhtemelen şirketteki en yüksek kişi olan kişiyle konuşun Başlangıçta, elde edemeyeceğiniz bir malzeme varsa, en düşük seviyedeki satış temsilcisiyle görüşüyorsunuz ve onları ikna etmeniz gerekiyor. Patronlarına gidin ve 'Hey, bu adamlar gerçekten harika bir şey yapıyorlar, büyük bir şey olabilir, onlar için ne yapabiliriz?'

Parisi-Amon, “Bir başlangıç ​​olarak çok daha fazlası… 'yalvarıp yalvaran' demek istemiyorum, ama çok inandırıcı var” diyor.

Yüksek tasarımlı bağımlılık ana akım etkilerle buluşuyor

Gecikmeler acı verici bir dersti, ancak destekçiler Nebia duşlarını vaat edilen özelliklerle ve daha sonra bazıları 2017'de aldı. Ekip bir sonraki yinelemesini geliştirirken - şimdi Kickstarter'da yaşıyor - daha sorunsuz üretim süreçleri ve daha geniş çevresel etki akılda tutuldu.

Bu hedefler, Paren-Amon’un 2021’in sonuna kadar bir milyar galon su tasarrufu sağlama yolunda koyduğunu söylediği Moen’le ortaklığa ilham verdi. Kurulan banyo armatürleri üreticisi, büyük dağıtım anlaşmalarını müzakere etmelerine yardımcı olacak ve daha birçok "projeden kaçınmaktan" kaçınacak meraklıları "gelecekteki imalatta. Her ne kadar Nebia duş başlığının en son versiyonu orijinal ikonik tasarıma çok benzese de, daha geniş bir ev tipi duş basıncı ile uyumludur, ısınır ve su tasarrufu bu sürümde yüzde 70 ila 65 oranında düşmesine rağmen Üretimin şimdi daha yumuşak yelken için ayarlandığını bildirmekten heyecan duyuyor.

“Bu deneyime sahip biriyle ortaklığımız olduğunda, maddi seçimler veya bir şeylerin nasıl inşa edileceği hakkında sorular sorabiliriz ve cevapları var, sadece içgüdülerinden değil, son 20 yıldır bunu yapmaktan” Parisi-Amon diyor. “Tutkunuzu ürünler açısından paylaşan ve bu endüstride uzun süredir var olan insanlardan masanın karşısında oturabilmek gerçekten inanılmaz.

“Sonunda herkese ulaşabilecek bir ürün yapmak istiyoruz; yol haritamız bu teknolojiyi kullanmak ve daha erişilebilir hale getirmek.”

Nebia, 14 Mart 2019'a kadar Kickstarter'da yatırım bekliyor olacak.

—Katheryn Thayer

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..