Blog

Apple'ın CEO'su Tim Cook Tüm Meslek Gruplarına Seslendi!

Apple'ın CEO'su Tim Cook Tüm Meslek Gruplarına Seslendi!

Dünya'nın en değerli markası olan ve her geçen gün daha da değerlenen Apple'ın CEO'su gelecek hakkında yaptıkları bir röportajda yeni nesile ince bir mesaj göndermeyi ihmal etmemiş.

İletişim kurmak için yabancı dil konuşmaya harcanan sürenin yerine programlama dillerine yönelip bir şeyler öğrenmenin her şeyden daha önemli olduğuna vurgu yapan Cook bu konuda oldukça net.Ayrıca Tim Cook’a göre temel kodlama eğitimi tüm okullarda zorunlu müfredata dahil edilmeli.


Yazılıma ve programlamaya duyulan ihtiyacın her geçen gün daha da fazla artış gösterdiğini söyleyen Cook teknoloji çağının en önemli aracının programlama dilleri olduğunu ve bunun ingilizce gibi evrensel bir dilden daha önemli olduğunu söylemiş. Artan yazılım ihtiyacı diğer ihtiyaçlara oranla daha baskın. Gelişmeler bu yönde devam ederse her mesleki alan bir şekilde kodlama bilgisine ihtiyaç duyacak.

Tabi ki burada savunulan şey dünyada milyarlarca insanın bildiği İngilizce’yi öğrenmemek değil. Özellikle gençlerin teknik konularda zayıflamalar yaşadığı görülmüş. Bunun temel sebebinin ise bazı gençlerin her şeyin İngilizce’den ibaret olduğunu düşünmelerinden kaynaklandığı belirlenmiş. Oysa Tim Cook’a göre İngilizce bilmeyen bir birey, programlama eğitimini daha çok önemsemeli.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..