Blog

Aquaman Filmi Karakterleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Aquaman Filmi Karakterleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

DC yani Detective Comics'in ve dünya tarihinin çizilen ilk süper kahramanı olarak bilinen Aquaman'in filmi bir geldi pir geldi. Vizyona girdiği andan itibaren , fenomen süper kahramanların herbirini yerle bir etmeyi başardı. Film yapımı konusunda ciddi eleştirilere maruz kalan DC özellikle Batman ve Superman'den umduğunu bulamayınca, şansını Wonder Woman'da denedi . Wonder Woman ile yükselişe geçmişti ve Aquaman ile eleştirmenler dahil olmak üzere herkesten geçer not aldı. 

Aquaman'in konusu

Filmde kayıp şehir Atlantis'in kraliçesi ile bir deniz feneri bekçisinin oğlu olarak dünyaya gelen Arthur'un kaçamadığı kaderine dahil oluyoruz ve muhteşem efektler, sahnelere ek olarak oyunculukla karşılaşıyoruz .

UniverList ekibi olarak bu başarılı ekibin eğitim hayatlarını mercek altına almak istedik ve işte ;

Aquaman filmi oyuncuları hangi okullardan mezun?

1-Temuera Morrison

Temuera Morrison univerlist
Kahramanımız Arthur'un babasını oynayan Yeniz Zelandalı oyuncu Temuera Morrison Wesley College mezunu
 2- Willem Dafoe

willem dafoe univerlist

Birçok filmden de tanıdığımız başarılı aktör Arthur'un annesi kraliçe Atlanna'nın en sadık dostu ve aynı zamanda Arthur'un eğitmeni Vulko'ya hayat vermiştir. Kendisi University of Wisconsin ve Lawrence University mezunudur.
 3- Dolph Lundgren

dolph lundgren univerlist

Kısa süre sonra vizyona girecek olan Rocky'nin devam filmi Creed II'de ünlenmesine sebep olan Ivan Drago rolüyle yeniden göreceğimiz usta aktör Aquaman'de Kral Nereus (Mera'nın da babası) olsa da aslında bir Kimya mühendisi, yapımcı , senarist ,yönetmen ve usta dövüşçü. Kendisi MIT , Clemson University , Washington State University ve Kraliyet Teknoloji Enstitüsü'nde eğitim görmüştür.  

kimya mühendisleri ne iş yapar

 4-Yahya Abdul-Mateen II

Yahya Abdul-Mateen II - univerlist

Deniz korsanı ve intikam yemini etmiş Black Manta'yı canlandıran Yahya Abdul-Mateen II , School of Drama ve Kaliforniya Üniversitesi mezunu.

 5- Nicole Kidman

nicole kidman univerlist

Kahramanımız Arthur'un yani Aquaman'in annesi Atlantis kraliçesi Atlanna'yı canlandıran Nicole Kidman , University of Melbourne'de güzel sanatlar okumuş , ardından eğitimine Philip Street Theatre'da devam etmiştir. Lise yıllarından itibaren bütünüyle tiyatro ve güzel sanatlar eğitimi almıştır.

 6- Patrick Wilson

patrick wilson univerlist

Arthur'un kardeşi olsa da tahtın varisi olduğu için kendisinden nefret eden Orm'u canlandıran Patrick Wilson Carnegie Mellon Üniversitesi ve School of Drama mezunu.

 7- Amber Heard

amber heard univerlist
Kral Nereus'un kızı ve Aquaman'in zevcesi Prenses Mera'ya hayat veren Amber Heard, genç yaşta trafik kazası sonucu sınıf arkadaşının ölümüne tanık olduktan sonra okuldan ayrılmış ve kendini bir anda Hollywood'ta bulmuş. Sonrasında uzaktan eğitim ile öğrenimini tamamlayıp Austin'de drama okulundan mezun olmuştur.

 8- Jason Momoa 

jason momoa unvierlist

Filmimizin ana karakteri , Arthur, yani Aquaman'i canlandıran aktör, model , yazar , yapımcı ve yönetmen olan Jason Momoa ; DMACC Urban Campus ve Kolorado Eyalet Üniversitesi mezunu.


 Film ile ilgili özellikle her şeyin dozunda ve olduğunu söylemek oldukça mümkün. Elbette Radyo Televizyon ve Sinema öğrencileri kadar bilemeyiz !

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..