Blog

Arel Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Okumak

Arel Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Okumak

Yaratıcı, iletişim gücü yüksek, toplumsal ve kurumsal iletişim konularında en üst verimi yakalayacak bireyler yetiştirmek bu bölümün amacıdır.

Bu bölümün mezunları, çalıştıkları işletmelerin hedef kitlelere en uygun platformlarda tanıtılması için gerekli işlemleri yapmaktadır. Reklam içerikleri tasarlar ver hazırlarlar, reklam kampanyalarını analiz eder ve tam potansiyeli almak için araştırma yaparlar. Yani, firmanın en iyi şekilde tanıtılması için gerekli çalışmaları yapmak ile mükelleflerdir.

Ancak, her şeyden önce iyi bir eğitim şarttır. Bu şartı ise Arel Ünivetsitesi başarılı bir şekilde üstlenmektedir.

Arel Üniversitesi’nde Okumak

Arel Üniversitesi, kurumsal iletişim alanında geniş bir donanım yelpazesine sahiptir. Aynı zamana kampanya planlama, masaüstü yayıncılık, sosyal medya, internet gibi alanlarda öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri açısından uygulama dersleri sunmaktadır. 

Arel Üniversitesi’nde bu bölümle ilgili; Medya ve İletişim, Reklamcılık Kulübü gibi 45 adet kulüp bulunmaktadır. Bu kulüplerde ders dışı zamanınızı hem değerlendirebilmektesiniz hem de bölüm ile ilgili kulüplerde kendinizi geliştirebilmektesiniz. Kulüp olarak organizasyonlar ve etkinlikler düzenleyebilmektesiniz. Üstelik her türlü finansman ve ihtiyaçları Arel Ünivetsitesi karşılamakta.

Arel Üniversitesi’nin iş dünyası ve akademik eğitimi bütünleştiren eden bir projesi bulunmaktadır. ArelPro! Bu proje kapsamında hem kariyer danışmanlığı alabiliyorsunuz hem de sektörün dev isimlerinden ders alabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu proje kapsamında staj, yarı zamanlı ve tam zamanlı çalışma fırsatı yakalamanızda bu projenin artısı.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Taban Puanlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Arel Üniversitesi ile ilgili ayrıntılara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Özalp TORLAK

Özalp TORLAK

[email protected]

Yaşar Üniverstesi / Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..