Blog

Arel Üniversitesi’nde İşletme Okumak

Arel Üniversitesi’nde İşletme Okumak

Biliyoruz ki artık her beş kişiden biri İşletme mezunu. Çoğu kişinin aklında İşletme okuyan iş bulamaz düşüncesi vardır. Ancak bu konu kendini geliştirmeyen öğrenciler için geçerlidir. Kaliteli bir eğitim alıp, kendini - yabancı dilini geliştirip, güzel de bir staj yaparsan ve sektöre girersen rahatlıkla iş bulabilirsin. Her saydığım maddeyi dolu dolu kapsayan bir üniversiteden bahsetmek istiyorum. Arel Üniversitesi!

Bu maddeleri genişleterek Arel Üniversitesi’nde İşletme okumanın avantajlarını hadi beraber inceleyelim.

Arel Ünivetsitesi’nde İşletme Okumak

Arel Üniversitesi İşletme bölümü İngilizce ve Türkçe eğitim seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. 

Arel Üniversitesi, işletmelerin ihtiyaç duyduğu yaratıcı, yenilikçi, araştırmacı, sorumluluk sahibi ve iş yaşantısının gerek duyduğu ahlaki değerlere sahip, deneyimli, nitelikli mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Alanlarında uzman akademik kadorsu ile Arel Üniversitesi öğreniclerine kaliteli bir eğitim hayatı sunarak iş dünyasının aranılan insan kaynağını eğitme hedefindedir.

Peki, İşletme Bölümü’nde Arel Üniversitesi’nin Avantajları Nelerdir?

Çift Anadal ve Yandal İmkanı

Arel Üniversitesi bu konuda öğrencilerine çift anadal ve yandal imkanı sunmuştur. Böylelikle öğrenciler üniversiteden iki diploma ile mezun olma fıstacına sahiptir.

Erasmus Ve Yurt Dışı İmkanları

Öğrenciler, Erasmus programı ile başka ülkelere giderek hem yabancı dillerini geliştirme fırsatı bulacak hem de farklı iş ve kültür yapılarını keşfetme fırsatı yakalayacaklar.

Yalnızca Erasmus ile değil, ArelPro ile yurt dışında staj yapma imkanı bulabilirler ya da Genç Arel -Gençlik Çalışmaları Merkezi ile gönüllü bir şekilde yurt dışına gidebilme fırsatı bulabilirler.

ArelPro Nedir?

ArelPro, eğitim ile iş dünyasını harmanlayan ve iki tarafında sorunlarına çözüm üreten bir projedir.

  • Bu proje kapsamında öğrenciler staj, yarı zamanlı ve tam zamanlı çalışma imkanı bulurken, işletme ve firmalar ise tecrübelerini paylaşma fırsatı yakalamaktadır.

  • ArelPro kapsamında, iş dünyasının duayenleri ile Arel Üniversitesi’nde sektör ders ve eğitimleri düzenlenmektedir.

  • ArelPro ile her öğrencinin mentoru olmaktadır ve Arel Üniversitesi öğrencisine kariyer danışmanlığı sumaktadır.

ArelPro anlatmaka bitecek gibi değildir. Bundan dolayı sizi ArelPro’yu daha detaylı yazdığımız yazımıza bekliyoruz. Yazıya BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Özalp TORLAK

Özalp TORLAK

[email protected]

Yaşar Üniverstesi / Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..