Blog

Arel Üniversitesi’nde Piskoloji Okumak

Arel Üniversitesi’nde Psikoloji Okumak

30 yıllık köklü geçmişi olan Arel Üniversitesi’nin, akademik alanından tuttun kampüs yaşantısına kadar pek çok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle bu avantajları gelin beraber inceleyelim.

Öğrenci Odaklı Eğitim

Arel Üniversitesi, tamamen öğrenciyi odak noktasına alarak eğitim sistemini düzenlemektedir. Öğrencilerin sorunlarını direkt yönetim organlarına iletmek için kurulan Öğrenci konseyi ve öğrenci kulüpleri sayesinde öğrencinin isteklerine kulak vererme fırsatı yakalayarak sorunlara çözüm bulma fırsatı yakalamaktadır. Açıkçası Univerlist ekibi olarak Arel Üniversitesi’nin bu yaklaşımını tebrik etmekteyiz.

Öğrenci Kulüpleri

Arel Üniversitesi, öğrenci kulüplerini kampüs hayatının atardamarı olarak görmekte olduğundan dolayı sınırsız bir şekilde desteklemektedir. Öğrenci Kulüpleri ve Liderlik Ofisinin, Tepeköy ve Sefaköy yerleşkelerinde olmak üzere iki ofisi bulunmaktadır. Şu anda içinde Psikoloji Kulübü gibi kulüplerin de olduğu aktif olarak çalışan 45 öğrenci kulübü bulunmaktadır. Bu öğrenci kulüpleri ile etkinlikler ve organizasyonlar düzenleyebilirsiniz. Arel Üniversitesi, öğrencilerinin çok yönlü düşünce anlayışını benimsemelerini ve entellektüel bakış açısına sahip olmalarını istediği için gerekli finansman, ekipman, materyal, yiyecek, ulaşım, barınma gibi pek çok gerekli olan şeyi öğrencileri için sağlamaktadır.

GençArel – Gençlik Çalışmaları Merkezi

Gençlerin okul dışı zamanlarını; kültürel, sanatsal, sportif ve sosyal faaliyetler ile değerlendirmek, gençlerin kişisel gelişimi için etkinlikler ve eğitimler düzenlemek için kurulmuş bir merkezdir. 

Türkiye Ulusal Ajansı, Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Konseyi ve Vopool bu merkezin en büyük destekçileridir ve aynı zamanda pek çok uluslararası ortaklığı bulunmaktadır.

Avrupa Gönüllü Hizmeti, Gençlik Değişimi gibi 24 proje düzenleyip bu faaliyetler ile öğrencilerin gönüllü faaliyetlerde yer almalarını ve gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanmıştır.

GençArel hakkında daha fazla bilgi almak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Arel Üniversitesi’nde Psikoloji Okumak

Psikoloji, kelime anlamı ruhbilimidir. Ancak sadece ruhu değil insan davrnanışlarını ve süreçlerini inceleyen bilim dalıdır.

Arel Üniversitesi, Psikoloji bölümünde ve diğer bölümlerinde uluslararası standartlarda bir eğitim anlayışı öğrencilerine sunmaktadır. Farklı uzmanlığa sahip deneyimli öğretim kadrosu ile öğrencilerin hem teorik, hem de pratikte desteklenmesini sağlamaktadır.

Arel Üniversitesi, öğrencilerin lisans eğitimleri boyunca psikolojinin değişik alanları ile tanışmalarını beklediği için seçmeli ders imkanları da oldukça zengindir.

Arel Üniversitesi, Psikoloji bölümünde iş yerinde uygulamalı çalışma yapılmasını zorunlu kılmıştır. Böylelikle öğrencilerin iş dünyası ile tanışması beklenmektedir.

Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümünden Mezun Olduktan Sonra Çalışma İmkanları

Arel Üniversitesi’nden mezun olan öğrenciler “İstanbul Arel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Lisans Diploması” almaktadırlar.

Yükselmek isteyen ve eğitimlerini sürdürmek isteyen öğrencilere Yüksek Lisans fırsatı tanınmaktadır. Tezli-tezsiz psikoloji ve klinik psikoloji yüksek lisans programları ile öğrenciler dilerlerse Klinik Psikolog olarak alanlarında yükselme fırsatı yakalayabilirler.

Bu bölümden mezun olan Psikologlar;

 • Sağlık Bakanlığında,

 • Ruh Sağlığı Birimlerinde,

 • Dershanelerde,

 • Kamu Kuruluşlarında,

 • Okullarda,

 • Huzurevlerinde,

 • Anaokullarında,

 • Askeri ve Emniyet Birimlerinde,

 • Özel Eğitim Merkezleri gibi pek çok yerde çalışma imkanı yakalayabilirler.

Arel Üniversitesi - Psikoloji Bölümü Taban Puanları İçin BURAYA tıklayabilirsiniz. 

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Özalp TORLAK

Özalp TORLAK

[email protected]

Yaşar Üniverstesi / Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

  Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..