Blog

IAU Dünyaya Açılıyor!

ASÜ’de Global Classroom Dönemi Başladı!

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi başlattığı proje ile büyük bir işe imza attı ve global anlamda ses getirmeyi başardı!

univerlist - istanbul ayvansaray üniversitesi global classroom yöntemi

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Global Classroom yöntemine geçerek üniversitenin kapılarını dünyaya açıyor. Bu yöntem nedir diye merak edenler için;

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümleri ile Global Classroom uygulamasına geçiyor. Bölümlerinin derslerinin Drexel Üniversitesi ile eş zamanlı olarak öğrencilerine verecek. Global Classroom uygulaması sayesinde oluşturulan sanal sınıflarda artık iki üniversite öğrencileri teknolojik aletlerin yardımı ile sınıf arkadaşı olarak derslerini ortak olarak alıyor olacak. Bu yapı hem sosyalleşme, hem farklı kültürlerin bir araya gelmesinden hem de eşit eğitim alınabilmesi açısından oldukça önemli bir gelişmedir.

Bunun yanı sıra, oluşturulan sanal sınıflar, kültürlerarası işbirliklerini teknoloji ile birleştirerek öğretim ve öğrenim deneyimlerini uluslararasılaştırma için erişilebilir bir köprü görevi gördüğünü söyleyebiliriz.

 

Global Classroom Uygulamasının Ne Gibi Faydaları Olacak ?

univerlist - asü'de global classroom dönemi başladı! 2

Öğrenciler için kendi ülkelerinden farklı bir ülkenin kültürünü, eğitimini ve bilgi seviyesini öğrenip yetkinliklerini geliştireceklerdir.

Eğitmenler için farklı ülkelerdeki eğitim sistemlerini öğrenerek akademik gelişimi sağlamak ve buna bağlı olarak da mesleki gelişimi sağlayarak hem öğrencilere hem de kendilerine fayda sağlayacaklardır.

 

Kurumlar açısından ise karşılıklı işbirliği sayesinde öğrenci hareketliliğini sürekli olarak güncel tutup, öğrencilerin daha çok uluslararası değişim ve yurtdışında eğitim konusunda bilgilenmesini sağlayabilmektedir.


Global Classroom adlı bütünleşik eğitim yapısı gerçekten de oldukça başarılı bir hamle olarak dikkat çekiyor. Böylece öğrenciler farklı ülke ve kültürden öğrencilerle ders kapsamındaki konuları eşzamanlı olarak akademik ortamda tartışarak fikir alışverişinde bulunma ve dünyayı tanıma olanağına kavuşuyor.


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..