Blog

Infinity War

Avengers "Infinity War" Filmi Oyuncuları Hangi Üniversitelerden Mezun?

Sınav yaklaşırken herkesin aklına daha fazla çalışmak gerekir ama elektronik aletleri bile yeniden başlattığımız düşünülürse aslında insanoğlu olarak sosyalleşmek de zihnin daha düzgün çalışmasına olanak sağlayacaktır deyip hala gitmediyseniz vizyonda yer alan Marvel Comics'in süper kahraman ordusu olan Avengers (Yenilmezler) in son filmi "Infinity War" (Sonsuzluk Savaşı) nı izlemenizi tavsiye ederiz. 

Biz de bu filmle ilgili bir araştırma yaptık ve sizler için bu filmin karakterlerinin hangi üniversitelerde okuduklarını araştırdık.


Robert Downey Jr.

Filmin Iron Man'i (Demir Adam) ve belki de tüm zamanların en sevilen aktörlerinden bir tanesi. Kendisini bu listede mutlaka arayacağınızı biliyorduk fakat Robert Downey Jr. lise eğitiminin ardından üniversite konusunda bir adım atmamış. Daha sonra oyunculuk eğitimi almış fakat bu da sadece bireysel bir eğitim olmuş.

Chris Evans


Kaptan Amerika rolü ile karşımızda olan Chris Evans yakışıklılığı ile bir nebze kendine destek bulmuş olsa da New York Üniversitesi Oyunculuk Bölümü'nü dereceyle bitirmiş bir isimdir. 


Chris Hemsworth

Tanrı-Adam olarak tabir edilen Odin'in oğlu Thor karakterini uzun yıllardır başarı ile canlandıran Avustralya'lı oyuncu Chris Hemsworth tıpkı diğer kardeşleri gibi oyunculuk ve modellik eğitimi almıştır. Screenwise akademisinden mezun olmuş ve 2005 yılında ilk olarak karşımıza çıkmıştır.


Scarlett Johansson

Uzun yıllardır Hollywood'un en güzel kadınları arasında belirtilen ve Marvel karakterlerinden Black Widow (Karadul) ile özdeşleşmiştir. Güzel oyuncu Lee Strasberg Film Okulu'ndan mezun olmuştur. Daha sonra da çocuk gelişimi eğitimi de almıştır.

Tom Holland

Yeni nesil Spider Man yani Örümcek Adam olarak karşımıza çıkan 21 yaşındaki genç oyuncu Brit School'da oyunculuk eğitimi alıyor.


Elizabeth Olsen

Bir zamanların fenomen bebek ikizleri Mary-Kate Olsen'ların küçük kardeşi olan Elizabeth Olsen filmde Wanda karakterini canlandırıyor. Kendisi New York Üniversitesi'nden mezun ve aynı zamanda önde gelen oyunculuk okullarından Tisch'te de öğrenim görmekte.


Benedict Cumberbatch

Sherlock karakteri ile sevdiğimiz Marvel evreninde ise Doctor Strange olarak karşımıza çıkan Benedict Cumberbatch Manchester Üniversitesi sahne sanatları mezunu ve ek olarak işletme konusunda da eğitim almıştır.


Karen Gillan

Gamora'nın üvey kardeşi Nebula olarak karşımıza çıkan Karen Gillan Italia Conti Acamedy of Theatre Arts mezunu


Paul Bettany

Vision karakterini canlandıran İngiliz Oyuncu University Of The Arts London ve Drama Centre London mezunu

 

Sebastian Stan

Kış Askeri'ni canlandıran Stan Rutgers Üniversitesi mezunu


Mark Ruffalo

Hulk karakterini canlandıran fakat oynadığı her filmde kendisine hayran bırakmayı başaran efsane oyuncu Mark Ruffalo Stella Adler Studio Of Acting isimli konservatuardan mezun olmuştur. Kendisi aynı zamanda şan dersleri de almış olduğu için şarkı söyleme konusunda da oldukça başarılı.


Tom Hiddleston

Son yılların popüler oyuncularından bir tanesi olan Tom Hiddleston Cambridge Üniversitesi'nden mezun "Royal Academy of Dramatic Art " oyunculuk konusunda eğitim almış.

Chadwick Boseman

Geçtiğimiz yıl karakter olarak da vizyona girip müthiş bir başarı yakalayan Black Panther (Kara Panter)'i canlandıran Chadwick Boseman Howard Üniversitesi mezunu.


Bradley Cooper

Bir başka efsane oyuncu Bradley Cooper filmde Kaptan Rakun'a hayat veriyor. Guardians Of Galaxy ekibinin gemi kaptanı aynı zamanda Georgetown Üniversitesi mezunu .


Gwyneth Paltrow 

Iron Man'in eşi Pepper'ı canlandıran güzel oyuncu Kaliforniya Üniversitesi mezunu.


Benicio Del Toro

Bir başka efsane oyuncuya sıra geldi ve kendisi filmde koleksiyoncuyu canlandırıyor. Efsane oyuncu Mark Ruffalo ile aynı okul Stella Adler konservatuarı mezunu ve ek olarak da Gwyneth Paltrow gibi de Kaliforniya Üniversitesi mezunu.


Don Cheadle

Iron Man'in en yakın arkadaşı olan War Machine rolü ile karşımızda olan Cheadle Kaliforniya Sanat Enstitüsü mezunu.

Filmin kadrosu o kadar kalabalık ki gerçekten de çok fazla isme yer vermek mümkün oldu. Umarız eğlenmenize sebep olmuş oluruz.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..