Blog

Amerika vs Avrupa nerede üniversite okumak daha mantıklı?

Avrupa vs Amerika ! Nerede Üniversite Okumak Daha Mantıklı?

Yurtdışında eğitim, eğer imkanlarınız el veriyorsa özellikle kariyer konusunda ciddi anlamda avantaj sağlayan bir unsurdur. Öğrenim fiyatları ve yaşam standartlarını bir kenara koyacak olup bir karşılaştırma yapmış olduk ve sonuç nasıl oldu gelin hep birlikte inceleyelim!
 

Amerika'da okumak mı? Avrupa'da okumak mı ?

En basitinden belirtmekte fayda var, yüksek öğrenim insanın başına çok fazla gelebilecek bir seçenek değildir yani bir defa okuyacaksınız ve bu yüzden sizler için en önemli olan ilk etapta sizi rahat hissettirebilecek bir çevreyi tercih etmektir. Çünkü yetişkin hayatına adım atıyorsunuz ve gireceğiniz üniversitede eğitim kadar çevre de çok önemli olacak!

Rahatlıktan bahsetmişken, arattığımızda karşımıza "en iyi" şeklinde sıralanmış bir sürü ülke ve şehir çıkacağına da eminiz diyebiliriz. Ama gerçekçi olmak gerekirse bunu aynen şu şekilde ele almak gerekir (Amerika ve Avrupa şartlarını karşılaştırmak, çevresel faktörleri göz önünde bulundurmak ve riskleri hesap etmek)


İlk olarak;

Boyut Önemlidir!

Amerika ve Avrupa'daki eğitim kurumları arasındaki ana karşılaştırmalardan biri, Amerika'daki kurumların çok daha büyük olmasıdır. Geniş öğrenim fırsatları ile büyük ve köklü üniversiteler listesinin en üstünde oturuyorlar.

Örneğin, Wharton School'da (Pennsylvania) 1.500 ders bulunmaktadır ve öğrenciler seçimlerini seçmekte serbesttirler. Öğrenciler tüm hukuk fakültesi, mühendislik okulu, tıp okulu ve işletme okuluna erişebilir. Mikro-elektronik tıpta uzmanlaşmak isteyen öğrenciler varsa, öğrenmek için en uygun disiplinleri seçebilirler. Bir kişi gerçekten ilginç bulduğu bir şeyde uzmanlaşmakta özgürdür.

Avrupa okullarına gelince, böyle büyük bir eğitim sistemi yok ve seçecek daha az kurs var.

Eğitim Süreleri

Genellikle, ABD üniversiteleri kural olarak daha uzun programlar yürütür: üç dört yıl. Daha uzun bir kursun avantajı ise boş alan. Öğrenciler, özel ilgi alanlarındaki projelerde yer almak ve değerli bir şeye odaklanmak için daha fazla zamana sahip olurlar. Tabii ki, bu sadece kaynakların ve koşulların ABD'de eğitim ve yaşamın oldukça pahalı olduğu için dört yıllık bir çalışma yapmanıza izin veriyorsa uygundur.

Avrupa üniversite programları iki üç yıl daha kısadır. Öğrenmeyi aşırı derecede yoğunlaştırır. Pahalı üniversitelerin üstlenilmesi, daha kısa bir süre açıkça çok avantajlıdır. Bununla birlikte, kişisel öğrenme tarzınıza uygun olduğundan emin olmalısınız.

Daha uzun bir kurs kişisel gelişim için çok daha faydalıdır. Yönü değiştirmek ve farklı bir alanda uzman olmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Daha kısa bir kurs, evrim geçirmeniz için yeterli zaman sağlayabilir. Bazı insanlar daha kısa programları mükemmel bulur.

Uluslararası Tecrübe

Üniversite programının temel bileşenlerinden biri uluslararası deneyime sahip olmaktır. ABD'deki en iyi üniversiteler son derece uluslararasıdır. Sizi farklı bir ortama yerleştirir ve buna göre kendinizi organize etmenizi sağlar.

Avrupa'da okumak, yeni bir dil öğrenmenin bir yararı ve zorluğu var. Eğer kendi ülkenizde çalışmaya karar verirseniz, uluslararası bir ortama da maruz kalacaksınız (Avrupa eğitim kurumları yurtdışı koşullarının yaklaşık% 60'ına sahiptir). Ancak, yabancı bir ülkeye ilerlemek ve uluslararası deneyim ve yeni bilgi edinmek, sizi uluslararası bir çerçevenin gerçek bir parçası haline getirecektir. Bir de kültür olarak ele almak isterseniz, ABD karma bir topluma sahip olduğundan Avrupa'ya nazaran sabit bir kültüre sahip değil. Yani gelenekleri ve ilkeleri Avrupa'da daha fazla yaşayabilirsiniz.

Öğretme Teknikleri
 

Amerikan ve Avrupa kurumlarının öğretime farklı yaklaşımları vardır. Bir yandan, Avrupa okulları sınıf öğretimine daha fazla zaman ayırmayı amaçlar. Öğrenme stili daha fazla ders gerektiriyorsa bu harika bir artıdır. Öte yandan, Amerikan okulları öğrencilere diğer ilginç alanları takip etme fırsatı vermeleri için daha fazla “serbest zaman” sağlar. Amerikan okulları ve üniversiteleri, makalelerin yazılı olarak test edilmesinin bir yolu olarak makalelere veya dönem ödevi yazmalarına ve diğer bireysel çalışmalara çok önem veriyorlar. Avrupa eğitimi, sınavları ve testleri kullanarak daha klasik değerlendirme sistemine sahiptir.

Şu an bildiğiniz kadarıyla, hangi programın ve yaşam tarzının seçebileceğinize karar verebilirsiniz. Hangi tarz size daha fazla uyuyorsa buna siz karar verin !

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..