Blog

Avrupa'nın en güzel 5 üniversite kampüsü!

Avrupa'nın En Güzel 5 Üniversite Kampüsü!

Güzelliğin sahibinin gözünde olduğunu söylüyorlar, ancak bu 5 Avrupa üniversitesinde güzelliği görmemek için çok zorlanacaksınız.

İlk önce bir üniversitenin hangisine katılmak istediğinizi seçerken sunduğu öğretim ve öğrenme tesislerine bakmanız gerektiği doğru, ancak çevreye uyup uymadığını görmek için kampüsün bazı resimlerinde gezinmek de acı vermiyor aramak. Burada, Times Higher Education Öğrenci'sinde bu araştırmanın bir kısmını sizin için yaptık ve görkemli mimariye ve göz ardı edilmemesi gereken yeşil alanlara sahip olan Avrupa üniversitelerinin bir listesini hazırladık.

Avrupa'daki en güzel üniversitelerin çoğu aynı zamanda dünyanın en eski üniversiteleridir ve güzelliği ve ihtişamları zaman içinde kesinlikle azalmamıştır. Ancak daha yeni kurulan üniversitelerden bazıları da bu listede yer alıyor ve modernist binalar ve sanat özellikleriyle daha çağdaş bir estetik sunuyor.


1- University of Bologna, İtalya
dünyanın en güzel 5 üniversite kampüsü! 1

İtalya'daki Bologna Üniversitesi, 1088'de kurulan dünyanın en eski üniversitesi olarak kabul edilir. Sürekli çalışan en eski üniversite olmasının yanı sıra, Avrupa'daki en güzel üniversitelerden biri değil, belki de Avrupa'daki en güzel üniversitelerden biri olarak güçlü bir rakip Dünya. Biliyorum. Cesur iddia. Aşağıdaki resimde, üniversitenin üç müzesine ev sahipliği yapan üniversitenin ana yapılarından biri olan Palazzo Poggi, doğal tarih, anatomi ve obstetrik ve fizik ve kimya üzerine sergilerle yer alıyor. Üniversite içinde tasarımında hem Gotik hem de Rönesans unsurlarını içeren pembe, manastırlı bir bina olan Collegio di Spagna da dahil olmanız gerekenler listesine eklemeniz gereken birçok bina var. Zarif mimarinin yanı sıra, üniversite 2 hektarlık bir botanik bahçesine ev sahipliği yapıyor.

 


2- University of Salamanca, İspanya
dünyanın en güzel 5 üniversite kampüsü! 2

İspanya'daki Salamanca Üniversitesi, İspanya'daki en eski ve 1134 yılında kurulan dünyanın en eski üçüncü üniversitesidir. Yabancı öğrencilere ders veren ilk kurumdur. Üniversite, barok mimarisi ile ünlüdür ve kütüphane iyi sebeplerden ötürü özellikle vurgulanmaktadır. 160.000'den fazla cilt içeriyor ve süslü cephe, gizli kurbağayı aramak için zaman harcayan birçok öğrenciyi ve ziyaretçiyi çekiyor. Efsaneye göre, eğer bir öğrenci amfibi okursa, sınavlarını kolayca geçebilir. Üniversite yapılarının çoğunu içeren Salamanca Eski Şehri, Unesco dünya mirası ilan edildi.

 


3- University of Coimbra, Portekiz
dünyanın en güzel 5 üniversite kampüsü! 3

1290'da kurulan Coimbra Üniversitesi, Portekiz'deki adaş kentine bakan bir yamaçta oturuyor. “Üniversite Şehri” olarak bilinen üniversitenin merkezi, üniversitenin en tanınmış sembollerinden biri olan üniversitenin saat kulesine ev sahipliği yapan çarpıcı kar beyazı bir bina olan eski Alcáçova Sarayıdır. Kayda değer binalarda Santa Cruz Katedrali ve barok mimarlık severlerin hayali olan Joanine Kütüphanesi, kitaplarla tavana paketlenmiştir. Sao Miguel Şapeli (aşağıda resmedilmiştir) süslü çinilerle süslenmiş renkli bir şaheserdir ve o kadar güzel bir tavanı varsa, muhtemelen ona bakan bir boğaz boynu alırsınız.

 


4- University of Rostock, Almanya
dünyanın en güzel 5 üniversite kampüsü! 4


Rostock Üniversitesi, Almanya'daki en eski üniversitelerden biridir ve şehir her yıl daha fazla öğrenciyi çekmektedir. Binaların çoğu Gotik tarzda inşa edilmiştir ve bu çarpıcı yapılar arasında ağaçlarla kaplı caddeler ve parklar vardır. Üniversitenin merkezinde bir parkın ve çeşmenin karşısında yer alan göz alıcı ana bina (aşağıda gösterilmiştir), öğrenciler ve ziyaretçiler için binanın zengin dış görünüşünü hayranlıkla vakit geçirmek için mükemmel bir mekandır. Üniversitenin ünlü tahnitçilik koleksiyonunu görmek için yakındaki zooloji binasını ziyaret etmeniz önerilir. Şehir limanı popüler bir öğrenci mekanıdır ve Baltık Denizi'ni çevreleyen kumsalların spor manzarasına sahiptir.

 

 

 


5- Aarhus University, Danimarka
dünyanın en güzel 5 üniversite kampüsü! 5

Aarhus University is located in Denmark’s second-largest city, and is characterised by its green campus, complete with a lake. The university is a perfect example of how man-made structures and the natural environment can work in perfect harmony, demonstrated by the main building (pictured below). Many of the buildings were designed by Danish architect C.F. Møller in a modernist design that reflects the youth of the university. Møller and his partners Kay Fisker and Povl Stegmann were responsible for the yellow-brick buildings that are so distinctive to the university, and the main building has since been considered one of the 12 most significant architectural works in Danish history. 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..