Blog

Ayakta Yazdıkları Kitaplarıyla Tarihe Damga Vuran Yazarlar!

Ayakta Yazdıkları Kitaplarıyla Tarihe Damga Vuran Yazarlar!

Ayakta yazı yazmak, belki birçoğunuza saçma gelebilir fakat tarihte kendine önemli yer yaratmış birçok isim bu şekilde bugün isimlerine anlam katmış durumda. Ya da ayakta yazı yazmanın kendilerini bir yere getirdiğine inanıyorlar. Aslına bakarsanız birçok yetkili de bu konuda onların doğru olanı yaptığını söylüyor, çünkü oturarak yazı yazmak bilim dünyası tarafından tavsiye edilen bir yöntem değil.

 Harvard Business Review (HBR)'de yayınlanmış aynı konu hakkında 2010 tarihli bir makalede anatomik olarak bir insan bedeninin oturmaktan ziyade ayakta durma konusunda uygun yapıya sahip imiş. Eminiz ki biz bu cümleyi kurduktan sonra birçoğunuz günde kaç saat oturduğunu hesaplamaya başlamıştır.

Bir başka araştırmaya göre de benzer bir sonuç ortaya çıkmış. ABD'de 14 yıllık bir gözlem gösteriyor ki 100000'den fazla çalışanın kardiyovasküler hastalıklar sebebi ile ölüm ihtimalleri günde ortalama 3 saatini oturarak geçiren kişilere nazaran daha yüksek. Belki de en şaşırtıcı olanı bu sayının içerisinde düzenli olarak spor yapan kişilerin de olmasıdır diyebiliriz. 

Gelelim ayakta yazı yazarak tarihe geçen yazarlara, bakalım bu yöntem ile kimler kitleleri peşinden sürüklemiş?


 


 

1-Virginia Woolf
Virginia Woolf2-Ernest Hemingway
Ernest Hemingway

 


 

3-Victor Hugo
Victor Hugo


 

4-Winston Churchill
Winston Churchill

 5-Albert Camus
Albert Camus


 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..