Blog

Babasının Baskısı Yüzünden Okulu Bıraksa da Hayalini Bırakmadı ve Uçak Yaptı!

Babasının Baskısı Yüzünden Okulu Bıraksa da Hayalini Bırakmadı ve Uçak Yaptı! "Muhammed Fayyaz"

Muhammed Fayyaz, Merkezi Pencap eyaletindeki Tabur köylüdür. Çocukluğundan beri tek bir hayali varsa o da bir savaş pilotu olmaktı. Babasının ölümüne kadar okulu bırakması adına kendisine baskı yapması ciddi sorunlar yaşamasına sebep olmuştur.

Muhammed Fayyaz geceleri aralıksız çalışan bir güvenlik görevlisidir, gündüzleri ise çok kısa bir süre uyuyarak gününü geçirir. Az uyumasının sebebi gündüzleri de patlamış mısır satarak yapmayı hayal ettiği uçağına sermaye yaratmaktır.

YouTube üzerinden izlediği videolar sayesinde uçağını tasarlayan Fayyaz bu uçak yerden 2 feet kadar yükselince insanlar tarafından özel biri olarak kabul edilmeye başlar.

 

“Çok sevinmiştim. neredeyse havada uçuyor. Fayt'ı başka bir şey hissedemedim," - Muhammad Fayyaz
Uçağını inşa etmek için ailesinden kalan her şeyi sattı ve bir mikro-finans sivil toplum kuruluşundan 50.000 Rupi kredisi aldı.Hala hayalindeki icadı için borcunu ödüyor ve geliştirmek için çok çalışıyor.

Uçağının motoru bir yol kesiciden, kanatlar çuval ve tekerlekler çekçekten ödünç alınmış.İcadı için Pakistan Hava Kuvvetleri'nin dikkatini çekti ve çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte kararlı, üstelik gözü de kara. Kendi uçağını kendi test ediyor ve her seferinde hayaline yaklaşmış olmanın gururunu yaşıyor.

Kim bilir Muhammed Fayyaz başarılı olabilecek mi ama bildiğimiz bir şey varsa o da yaşınız ya da durumunuz ne olursa olsun, hayal etmeniz ve hayallerinize sahip çıkıp onların peşinden koşmanız gerekir.

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..