Blog

başarı

Bahanelerinizi Bir Kenara Bırakarak Siz de Başarılı Bir İnsan Olabilirsiniz

Nasıl dediğinizi duyar gibiyim...Doğru duyuyorum değil mi? O zaman aşağıdaki maddeleri uygulamaya başlayarak güzel bir adım atmış olursunuz.

1.Başarı hikayelerini okuyun.İnsan gazla çalışır.Gülmeyin!Ciddiyim.Başarılı insanların hikayelerini okudukça,başarma isteğiniz artacak ve bunun için çabalamaya başlayacaksınız.


2.Ertelediğiniz ne varsa yapın.Bugün uğraşamam ya daha çok gün var dediğiniz her şeyi yapın,görevi tamamlama rahatlığına eriştiğiniz an emin olun daha fazlasını isteyeceksiniz.

3.Kendinizi tanıyın ve gerçekten istediğiniz şeye odaklanın.Motivasyonunuzu sağladığınız zaman kendinizi güzelce sorgulayın;ben ne istiyorum,en çok ne olmak benim hoşuma gidiyor gibi sorular sorun kendinize.Bu soruların cevabını güzelce veremezseniz diğer maddelere geçmeyin bile!

4.Hemen işe koyulun!İstediğiniz şey tam olarak belli,motivasyonunuz tam.. Ee ne duruyorsunuz? Hemen başlayın!

5.Küçük denemelerden korkmayın.Size çok klişe gelebilir ama emekleyemeden yürüyemezsiniz.Yavaş yavaş deneyin,projeler geliştirin onları gerçekleştirmek için çabalayın ve sürekli gelişmek için uğraşın,göreceksiniz mutlaka işe yarayacak.

6.Son olarak,başarısızlıkların sizi yıldırmasına izin vermeyin.Dünyanın kanunu gereği mutlaka başarısız olacaksınız ama olmazsanızda bunda bir gariplik var demeyin yolunuza devam edin! Olusanız da bununla mücadele etmenin sizi daha güçlü bir hale getireceğini unutmayın,pes ederseniz başarabileceğinizi asla göremezsiniz.


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Özge Aybars

Özge Aybars

[email protected]

Yaşar Üniversitesi-Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..