Blog

Tom hardy

Başarılı filmlerin maskeli aktörü “Tom Hardy”

Sinema sektörü dendiğinde gönül isterdi ki akla ilk olarak ülkemizin sineması gelsin ama bu konuda almamız gereken yol oldukça uzun ve engebeli gibi. Dolayısıyla akla ilk olarak milyonlarca dolar yatıran ve karşılığını alan Hollywood geliyor. E tabi böyle olunca da akla hemen aktörler ve aktrisler geliyor. Aktörler demişken aralarından bir tanesi var ki çok sağlam işlere imza atmış olsa da sadece yüzünün belli kısımlarından tanınabilecek biri haline geldi ve o Tom Hardy’nin tam da kendisi.

Tom Hardy son yılların en popüler aktörlerinden bir tanesi olmasına rağmen sinema ile gerçekten iç içe olan insanları bir kenara bırakıp kendisinin adı sorduğumuzda “kimdi bu adam yaa?” sorularının oldukça fazla çıkmasına sebep olan bir kişi olmuştur ki kendisinin de şansı mı yoksa tercihi midir bilinmez ama son zamanlarda çok fazla maskeli karaktere büründüğünü söylemek mümkün.

Batman : The Dark Knight Rises (2012)Tom Hardy’nin maskeli karakterler furyası ilk olarak Batman’in güçlü düşmanı Bane karakterini canlandırması ile başlamıştır. Filmde Gölgeler Birliği’nin kurucusunun kızı olan Thaia Al Ghul’un muhafızı olan hastalıktan dolayı solunum sıkıntısını bu maske sayesinde geçiştiren güçlü Bane rolündedir.


Mad Max : Fury Road (2015)Maskeli karakterlerinin tesadüf mü değil mi diye soru işaretleri yaratmaya başlamasının sebebi Mad Max filmi serisinin dördüncüsü olan Fury Road sayesinde gelmiştir ki bu filmde de Max Rockatansky rolü ile karşımıza çıkmış ve yine yüzünde demirden bir maske vardır.


Dunkirk (2017)

Yıllar 2017 yi gösterdiğinde Tom Hardy bu kez II. Dünya Savaşı zamanında bir kaçış hikayesinde askerlerin sivil deniz taşıtları ile kurtarılmasına yardımcı olan savaş uçağı pilotu Farrier rolü ile karşımıza çıkmıştır. Yine her filminde olduğu gibi filmin sonuna doğru sadece kısa süreliğine yüzünü görmüş olsak da filmin genelinde yüzünde maske vardı.


Venom (2018)

Son olarak da Marvel Comics’in en sevilen karakterlerinden bir tanesi olan Spiderman’in en azılı düşmanlarından biri olan Venom karakterini Tom Hardy’nin canlandıracağı konusunda resmi bir paylaşım geldi ve bunun ardından maskeli aktör sıfatı bir kez daha konuşulmaya başlandı 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..