Blog

Başarılı Olmaya Giden Yol: Ekip Çalışması!

Başarılı Olmaya Giden Yol: Ekip Çalışması!

Günümüzün neredeyse 3 te birini çalışarak geçiriyoruz ve buna mesai diyoruz. Mesai saatlerimizin bize eziyet olmaması hatta motive etmesi gibi durumları hepimiz eminim ki çok isteriz. İsteriz de bunu nasıl yapabiliriz diyorsanız, emin olun ki bu iyi bir ekip çalışmasından geçer. 

Arkanıza yaslanın ve düşünün ortalama uyku saatiniz kadar çalışıyorsunuz ve günün bir kısmında iş arkadaşlarınızı görüyorsunuz, hatta yeri geliyor iş arkadaşlarınızı ailenizden fazla görüyorsunuz. Bu yüzden çalıştığınız ya da yolun başındaysanız, çalışacağınız ekip çok önemli. Birbirinizi sevmenizden bahsetmiyorum , ama karşılıklı saygı çok önemli. Özellikle bir girişimde , farklı alanlarda dahi çalışmalar yapsanız, aynı amaç uğruna hizmet ettiğinizden sürekli koordineli çalışma gerçekleştirmeniz gerekebilir.

               

Her zaman verdiğim örneklerden bir tanesidir "Dünyanın en güzel ürününü yapabilirsiniz ama onu pazarlayamadıktan sonra bu bir anlam ifade etmez"işte tam da bu konuda satıştan sorumlu iş arkadaşınıza başvurmanız gerekir ve teknik bilgi ile sizin vereceğiniz ürün bilgisi harmanlanıp ürün satışa sunulur. Eğer ürün satılırsa bu sadece satış sorumlusunun değil, aynı zamanda sizin de olur. Koordinasyon tam olarak budur.

 

 Yaşamak da ölmek de ekip işidir! 
              
Bu repliği hatırlamayn yoktur, 10 yılı aşkın süredir hayatımızda olan Arka Sokaklar dizisinin Rıza Babası ekibi uyarırken sürekli bunu söylüyor ve çok haklı. 

 İçindeki dişli çarkları mükemmel bir uyum içinde çalışan saatin hep doğru zamanı gösterdiği gibi aynı zamanda sahibini de mutlu eder. Üretimden ürünün pazarlamasına, satıştan teknik desteğe, sevkiyattan satış sonrasına her departmanın uyum içerisinde bir ekip çalışması yapması sonucu ürün ve hizmet kalitesi doğal olarak artacaktır. Bu da müşteri memnuniyetini arttırır ve hangi bölümde çalışırsanız çalışın bu da hem sizin hem de firmanızın başarısını arttıracaktır.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..