Blog

İşinizi ve Kişisel Huzurunuzu Artıracak 10 Tavsiye!

Başarınızı ve Kişisel Huzurunuzu Artıracak 10 Tavsiye!

Bu yazıda 2019 yılında her girişimcinin göz önünde bulundurması gereken 10 hedefi bulabileceksiniz. Bunlardan bir kaçını dahi uygularsanız, sadece işinizde değil kişisel sağlığınızda ve refahınızda da fark yaratabilirsiniz. Tamamiyle tecrübeye dayalı bir paylaşım olduğunu yazımızın başında belirtmekte fayda var.
 1- Aktif düşünen bireyleri aktif aramak
İşinizi ve Kişisel Huzurunuzu Artıracak 10 Tavsiye!

Girişimci olmanın pek çok faydası var, ancak bağlı ve "dahil edilmiş" hissi genellikle bunlardan biri değil. Tek başına çalışmak kolayca tecrit duygularına yol açabilir;  bu da hem verimliliğinizi hem de kişisel sağlığınızı ciddi şekilde etkileyebilir.

Benzer düşünen bireylerle aktif olarak bağlantı kurmaya özen gösterin. Örneğin Chris Brogan'ın Gizli Ekibi gibi sanal bir topluluğa katılmak, daha az yalnız hissetmenize yardımcı olabilir ve size sorular soracağınız ve destek alabileceğiniz bir yer verebilir.

Yerel olarak bağlantı kurmak size ayrıca biraz gerekli motivasyon sağlayabilir. Yakınınızda takabileceğiniz grupları bulmak için şehrinizin Ticaret Odası, Meetup grupları veya iş derneklerine bakın.
 2- Zamanınıza bir fiyat etiketi koyun
İşinizi ve Kişisel Huzurunuzu Artıracak 10 Tavsiye!

 Bazı ücretsiz yardım ve rehberlik sunarak girişimcilerle mücadelede yardımcı olabilirsiniz . Ancak, insanların sürekli "kulağınızı bükmesini" veya "beyninizi meşgul etmesini" istediğini tespit ederseniz, danışmanlık ücreti almaya başlamanın zamanı gelebilir. Empati yaparak bir fiyat belirlemeniz size fayda sağlar.

 

Mükemmel bir dünyada, kendi işinizi yapmanın ve ayriyetten başkalarına kaynak oluşturmanın yeterli zamanı olacaktır. Fakat gerçek şu ki, önce işinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Suçlu hissetmek? Danışmanlık için çok yüksek ücretler almanıza gerek yok. Nominal bir ücret talep etmek bile, sürekli talep akışını yavaşlatan bir unsur oluşturabilir. Zamanınızın 15 dakikası 25 lira olsa bile, beklenti belirliyor. Bunu yapmaya başladım ve tüm isteklerin yaklaşık% 50'si ortadan kaldırıldı diyeceğinize neredeyse eminim.
 3- sağlığınıza dikkat edin
sağlığınıza dikkat edin
İyi sağlık ve verimlilik arasındaki ilişkiyi gösteren çok sayıda araştırma vardır. Egzersiz yapmak, meditasyon yapmak ve iyi yemek için zaman ayıran insanlar daha fazla enerjiye sahipler, motive olmuşlar ve yapmayanlardan daha iyi performans gösteriyorlar.

Aslında, bazı araştırmalar işteyken egzersiz yapmanın genel verimliliği arttırdığını bile göstermiştir. Doğru: Kulağa gelince, iki buçuk saatlik bir işle ilgili işlerin hafta içi egzersizle değiştirilmesi, sizi daha verimli hale getirebilir!
 4- Gelir getirici olmayan görevler verin
business meeting

Benden sonra tekrarlayın: "Her şeyi kendim yapmak zorunda değilim."
Benden sonra tekrarlayın: "Her şeyi kendim yapmak zorunda değilim." Hem yeni hem de deneyimli girişimciler için tam olarak sindirmek zor bir kavram olabilir. Etkili bir şekilde yetki vermeyi öğrenebilirsiniz.

Yapamayacağınızı kabul etmek - ya da yapmamak - her şeyden vazgeçmek gibi hissediyorum demeyin. Gerçek şu ki, şirketinizin büyümesini istiyorsanız, yetki vermek ve dış kaynaklarla çalışmak kesinlikle gereklidir.

Kişisel bilgi veya becerilerinizi gerektirmeyen herhangi bir görev veya faaliyeti yetkilendirmek adil bir oyundur. Defter tutma ve diğer idari görevler dış kaynak kullanımı için en kolaydır ve oradan yukarı doğru çalışabilirsiniz.
 5- İnternet varlığınızı artırın

Güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip olmak, itibarınızı arttırmanın ve işletme web sitenize liderlik etmenin en iyi yollarından biridir. İşletmenizi çevrimiçi ortamda tanıtmak için her gün belirli bir süre ayırın (20 dakika bile).

Yararlı blog gönderileri yazmak ve bunları sosyal medya takipçilerinizle paylaşmak, web sitenizi ve içeriğinizi daha fazla arama motoru trafiğini çekmek için optimize etmek veya insanların web üzerinden şirketiniz hakkında söylediklerini izlemek için zaman harcamak anlamına gelebilir. Çevrimiçi olarak daha güçlü bir marka oluşturmak için yaptığım birkaç başka marka ipucu.

Yerel bir işletmeyseniz, Yelp ve Google İşletme girişlerinizin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olun. İşletmenizin çevrimiçi görünürlüğünde büyük bir fark yaratabilecek hızlı ve basit bir işlemdir.
 6- Alabileceğiniz en iyi yardıma yatırım yapın
Sadece en düşük fiyat etiketi ile geldikleri için çalışanları veya serbest çalışanları işe alma cazibesine karşı koyun. Optimum uzun vadeli sonuçlar için, alabileceğiniz en iyi yardımı almanızı tavsiye ederim.

Kanıtlanmış sicili, mükemmel iletişim becerileri ve karmaşık kişiliği ile profesyonelleri seçin. Kişilik sürekli iken, becerilerin edinebilir olduğunu unutmayın.

Mevcut çalışanlarınıza ve yüklenicilerinize objektif bir göz atmak da önemlidir. Güvenilirler mi? İşlerinin kalitesi tutarlı mı? Ve belki de en önemlisi, iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyor mu?
 7- Sorunlu müşterilerden kurtulun!
Her para iyi para değildir. Değerli zamanınızı ve kaynaklarınızı zor müşterileri yönetmeye  ve onları beslemeye harcamayın.

Yeni müşteriler düşünürken, büyük resme bakın. Tabii ki, hizmetleriniz için en yüksek parayı ödemeye razı olan bir müşteri harika, ama eğer yüksek bakıma sahip olacaklarsa, bu fazladan paraya değmeyebilir.

Kendinizi, sorun çıkaran müşterilerin sizi, zamanınıza ve sınırlarınıza gerçekten saygı duyan diğer müşterilerinize - odaklanmanıza özgür bırakacağını hatırlatın.
 8- Kişisel gelişim ve öğrenme için zaman ayırın
Sürekli öğrenme, herhangi bir alanda asgari başarı şartıdır arkadaşlar, bunun bilincinde olarak hareket edin.

Asla bir noktaya gelmeyiniz - ne kadar başarılı olursanız olun - öğrenme ve büyümenin faydası olmazsa bir yerde çakılırsınız. Bu, resmi eğitime katılmanız gerektiği anlamına gelmez; Ayrıca konferanslara ve atölyelere katılabilir, kitap ve endüstri yayınları okuyabilir ve düzenli olarak anlamlı blogları ziyaret edebilirsiniz.

Endüstri bilgi ve haberlerinin başında kalmak kesinlikle önemli olsa da, kendi kişisel gelişiminizi ihmal etmediğinizden emin olun. Her ikisi de sağlıklı ve dengeli bir yaşam tarzına katkıda bulunabilecek yeni bir hobi öğrenmek ya da yeni bir ilgi geliştirmek için asla geç değildir.
 9- İşlemlerinizi kolaylaştırmak için araçlar bulun

Harika araçlar, sıkı çalışmanın yerine geçmez. Ancak doğru araçları bulmak, zamanınızı tüketen günlük işleri önemli ölçüde kolaylaştırabilir: gelir getiren işlere veya projelere harcanabilecek zaman.

Girişimci yaşam tarzına yetişmek kolaydır: uzun saatler boyunca çalışmak, detaylara vurgu yapmak ve temelde kendinizi perişan etmek. Kendinizi depresif, kırgın veya bunalmış hissetmeye başlarsanız, hayatta gerçekten neyin önemli olduğunu düşünmek için bir dakikanızı ayırın.
 10- Gerçekten neyin önemli olduğunu hatırla!

Stresörlerinizi aydınlatmak yerine, şükrettiğiniz bazı şeyleri listelemek için çaba gösterin; birçok çalışma, kasıtlı şükretmenin genel huzuru artırmaya ve depresyonla mücadeleye yardımcı olabileceğini gösterir.

Sevdiğiniz şeyleri yapmak için zaman harcayın ve aile ve arkadaşlar için zaman içinde inşa edin. İşletmenize ne olursa olsun, aileniz ve arkadaşlarınız hayatınızda şu anda ve gelecekte önemli olan şeylerdir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..