Blog

Başarıya Giden Yolda Psikolojinize Bağlı Değişim Gösteren 6 Faktör!

Başarıya Giden Yolda Psikolojinize Bağlı Değişim Gösteren 6 Faktör!

Her gün çok sayıda fikir ve inanç sistemine maruz kalırsınız. Eminiz ki kendinizle ilişkilendirdiğiniz ve kendi başarı yolunuzu belirlediğiniz çok şey vardır. Fakat başarınızı kendiniz için tanımlamazsanız, bilinçli olarak toplum tarafından belirlenen başarının tanımına yenik düşmeniz kaçınılmaz olur. Bu, merdiveni başarmanın ne olduğunu düşündüğünüz gibi tırmandırır, ancak tepeye ulaştığınızda, merdivenin yanlış bir duvara yaslandığını ve tatmin edilmediğinizi fark edersiniz. Hayatta tatmin olmadığın zaman, nihai başarısızlığa varacaksın.

Geleceğiniz hakkında çok net olmanız ve başarınızı kendi vizyonunuzla belirlemeniz gerekir. Aşağıdakiler, gerçek hayatta başarınızın derecesini belirleyen birkaç faktördür:
 


Ayar standartları
Başarıya Giden Yolda Psikolojinize Bağlı Değişim Gösteren 6 Faktör! 1

Hedeflerinize ulaşmak için bir tür standart belirlersiniz. Bu standartlar, istediğinizi elde etmek için ne ölçüde gideceğinizi belirler. Standartlarınız finansal durumunuzdan yaşama biçiminize kadar her şeyi belirler. Sadece nerede olmak istediğini anlamalısın. Başarıya ulaşmak için standartlarınızı reddedilemez olanlara çevirin.
 


Büyüme zihniyeti:

Başarıya Giden Yolda Psikolojinize Bağlı Değişim Gösteren 6 Faktör! 2
Sabit bir zihniyetiniz olduğunda, yeteneklerinizin sınırlı olduğunu ve ne yaparsanız yapın, daha fazlasını başaramayacağınızı düşünüyorsunuz. Sadece bir büyüme zihniyetiniz varsa gelişebilirsiniz. Büyüme zihniyeti, zorlukları bir öğrenme deneyimi ve yeni fırsatları keşfetmenin bir yolu olarak görmenize yardımcı olur.

 


 

Enerji seviyeleri:
Başarıya Giden Yolda Psikolojinize Bağlı Değişim Gösteren 6 Faktör! 3

Enerji seviyeniz, kısa vadeli veya uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için kendi planlarınızı izleyebilme derecenizi belirler. Daha fazlasını elde etmek için daha yüksek enerji seviyelerine sahip olmanız gerekir. Enerjinizi boşa çıkaran ve onları yaşamınızdan alan faaliyetler veya alışkanlıklar konusunda çok dikkatli olmanız gerekir.
 


Yetenek Seti:
Başarıya Giden Yolda Psikolojinize Bağlı Değişim Gösteren 6 Faktör! 5

Elon Musk'a göre, modern eğitim modası geçmiş durumda, çünkü genç nesli teknolojik dünyada gelişen için çok önemli becerilerle donatmakta başarısız oluyor. Gelecekteki işlerle ilgili becerilere sahip olman gerekiyor ve aynı anda bunları geliştiremezsin, her gün üzerinde çalış.
 


Net bir vizyon
Başarıya Giden Yolda Psikolojinize Bağlı Değişim Gösteren 6 Faktör! 6

Çabalarınızın sonuçlarının ne olacağı konusunda net bir vizyona sahip olmanız gerekir. Her adımınız olmak istediğiniz yere doğru dikkatlice atılmalıdır ve bu ancak net bir vizyonunuz olduğunda gerçekleşebilir.
 


İlişkiler
Başarıya Giden Yolda Psikolojinize Bağlı Değişim Gösteren 6 Faktör! 7
Hiç şüphe yok ki, zamanınızın çoğunu harcadığınız beş kişinin ortalaması olduğunuz için ilişkileriniz konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. İlişkilerinizin aileniz ya da arkadaşlarınızın üzerinizde nasıl bir etkisi olabileceğine dair sorularınızı kendinize sorun. Çünkü bilinçaltında onların fikirlerini, alışkanlıklarını ve hatta inançlarını alıyorsun. Bu nedenle, kendinizi gerçek kaderinizi bulduğunuz insanlarla kuşatın, çünkü beş milyonerle takılırsanız, o zaman altıncı olan siz olacaksınız.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..