Blog

Başarıya Giden Yolda Yanınızda Götürmemeniz Gereken 7 Alışkanlık!

Başarıya Giden Yolda Yanınızda Götürmemeniz Gereken 7 Alışkanlık!

Hayatımız boyunca birileriyle kıyaslanır dururuz, bu kimi zaman hiç tanımadığımız biri olur, kimi zaman da komşunun o meşhur ve bir o kadar akıllı çocuğu ama mutlaka birileri vardır ve ailemiz ya da yakınlarımız bu şekilde bizleri motive etmeye çalışır ve aslında her şey o anda başlar. Peki ya gerçekten de başarılı olmak için ne yapmalıyız ya da ne yapmamalıyız?

Başarıya Giden Yolda Yanınızda Götürmemeniz Gereken 7 Alışkanlık! 2

Yıllardır bu sorunun cevabını arıyoruz, kimimiz başarıya ulaştı kimilerimizse çoktan seçmeli karamsarlığa bulaştı ama merak etmeyin arkadaşlar, ortaya çıkan bir genelleme varsa o da emin olun ki sizlere birazdan aşağıda sayacağım 7 maddeden ibaret ve hayatınızda bu tür alışkanlıklar devam ediyorsa müsait bir yerde bünyenizden atmanızı tavsiye ederiz zira zirveye doğru giden yolda ağırlıklardan kurtulmak gerekir.

Başarıya Giden Yolda Yanınızda Götürmemeniz Gereken 7 Alışkanlık!

Başarıya Giden Yolda Yanınızda Götürmemeniz Gereken 7 Alışkanlık! 1Bu bir madde değil fakat ilk tavsiyem kesinlikle korkmanızdır. Korkan insanların kaybedecek çok şeyi vardır ve bu yüzden aklı diğerlerine nazaran daha fazla ve farklı çalışır. Önemli olan dozunda korku, kesinlikle onun sizi esir almasına da izin vermeyin, yalnızca üzerine gidin.

Kimseyi örnek göstermeyin!

Yaptıklarınızın sorumlusu yalnızca sizlersinizdir bu hayatta, bu yüzden sizin hareketlerinizin sebebi bir başkası kesinlikle olamaz. İyi ya da kötü her şeyden kendinize pay çıkartın.


Mükemmele ulaşmak mutluluk vermez aksine yorar

Hayat bu, sorunlar da çıkacak ve aksilikler de yaşanacak, süngüyü düşürmeyin onlardan öğrenmeye çalışın


Sen her şeyi bilemezsin

En güzel motivasyon cevaplarını bilmediğiniz sorulardır. Bilmemekten korkmayın öğrenmeyi isteyin.
 


​​​​​​​Başkalarını dert etmeyin

"O ne yapmış?" "bu ne yapmış?" diye kendinize dert edinmeyin. Önemli olan sizin ne yapıp ne yapmadığınızdır, geri kalanı ise zaman kaybıdır.


Konfor şart değil

Rahatınıza düşkün olmayın, panik dönemleri de olacaktır ki gelişiminize esas katkıyı bunlar sağlar. İşinizi kış tutun, yaz çıkarsa bahtınıza.


Beklemekle Gelmez

Bir şeyleri hayal ediyorsanız onun bekleyerek gelmeyeceğini bilmenizde fayda var. Çünkü bir işe başlamadığınız ve doğru zamanı beklemek gibi bir bahaneniz olursa bu da sizin hanenize kayıp yazar.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..