Blog

BAU BARC Nedir? BAU Mezunlarını Neden Bu Kadar Önemsiyor?

BAU BARC Nedir? BAU Mezunlarını Neden Bu Kadar Önemsiyor?

Eğitim hayatınızın her döneminde olduğu gibi üniversite eğitiminize başladığınız günden itibaren sona her zaman bir adım yaklaştığınızı bilmekte fayda var. İşte bu yüzden çoğu zaman sadece üniversite tercih etmek değil, sonrasında gelecek olan süreç sizin adınıza nasıl ilerleyecek bunu da bilmek gerekir.

 

Üniversite sınavlarına hazırlanırken genel anlamda aklımızda doğru üniversite seçimi algısı oluşur. Bu algının da temelinde artık yenilenmekte olan dünya düzeninde de olduğu gibi nesilden nesile öğrenciler ve mezunlar arasında sosyal bir bağ da oluşmaya başladı. Aslına bakarsanız bu bir kurum kültürü ve seçtiğiniz üniversitelerde bunun varlığı sizler için de oldukça önemlidir.
 


Kurumsal bağ kültürü neden önemlidir?

Bir üniversitenin öğrencilerinin ve farklı dönem mezunlarının bir arada bulunması demek, aynı kültürden yetişmiş bireylerin tanışıp birbirleriyle sosyalleşmesi ve hatta yardımlaşması demektir. Derslerinizi almış olduğunuz eğitmenleriniz, dersleriniz ve bölümleriniz hakkında fikir alışverişi yapabilirken, mezuniyetinizin yaklaştığı andan itibaren belki de size çalışma alanı sağlayabilecek kişilerle de tanışabilirsiniz.

 


BAU BARC Nedir?

BAU Alumni Relations Center, Bahçeşehir Üniversitesi ile mezunları arasında var olan bağları güçlendirmek, mezunlar arası dayanışmayı artırmak ve öğrencilerle olan iletişimleri geliştirmek adına kurulmuş bir yapıdır. BARC’ın kurucu ortaklarından bir tanesi de BAU Mezunlar Derneği’dir.

BAU Alumni Relations Center, mezun bilgi sistemini güncelleyerek, mezunlarını birbirinden ve BARC tarafından düzenlenen etkinliklerden( Eğitim, Tur, Konferans, Mezun Festivali, Elçilik Programı) haberdar etmektedir. Bu sayede mezunlarla etkin, verimli ve sürdürülebilir iletişim kurmayı hedeflemektedir.

Üniversitenizi seçerken, kültür yatırımları neler bunlara da göz atmanızı bu yüzden tavsiye ediyoruz!


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..