Blog

BAU Hükümet ve Liderlik Programı ile Geleceğin Liderleri Yetişiyor!

BAU Hükümet ve Liderlik Programı ile Geleceğin Liderleri Yetişiyor!

Liderlik; bir fikri ortaya çıkartma, kitlelere hitap etme ve kendi hayaline başkalarını da ortak etme gibi durumlarda sıklıkla karşımıza çıkan, farklı alanlara ve disiplinlere takılmaksızın her şeyden bağımsız olarak ele alınması gereken önemli bir kavramdır.

 


 

BAU HLO Nedir?

 BAU Hükümet ve Liderlik Programı ile Geleceğin Liderleri Yetişiyor!Söz konusu liderlik olduğunda, Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu, liderlik konusunun günden güne daha da önemli bir konuma gelmesi üzerine , bu alana odaklı, liderlik adına araştırmalar ve çalışmalar yapılması konusunda büyük bir titizlik göstermektedir.

Hükümet ve Liderlik Okulu, liderliğin herkesin hayatının herhangi bir evresinde sahip olabileceği bir girişim olduğuna inanan ve bu konudaki çalışmalara hız veren bir araştırma birimi olarak doğmuştur.

 


 

Lider Nasıl Olunur?
 BAU Hükümet ve Liderlik Programı ile Geleceğin Liderleri Yetişiyor!
Liderlik, çoğu zaman kişilere doğuştan gelen bir yetenek olarak tanımlandırılsa da aslında bunun tam tersidir. Hükümet ve Liderlik Okulu bu genel algının tam aksine;

bireylerin kendilerini geliştirebileceğine,

bir toplumun sosyal,

siyasi ve ekonomik durumunun bilgi,

strateji ve organize bir sistem ışığında değişim gösterebileceğine inanmaktadır. Ve bunun üzerine gerçekleştirilen birçok sertifika etkinliğiyle de süreci güçlendirmektedir.

 


 

BAU HLO'nun Amacı Nedir? Kimleri Hedefler?
 BAU Hükümet ve Liderlik Programı ile Geleceğin Liderleri Yetişiyor!

Hükümet ve Liderlik Okulu ülkesine ve toplumuna sosyal, siyasi ve ekonomik anlamda hizmet etmeyi hedefleyen lider adaylarının hem teorik hem de pratik anlamda gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Hükümet ve Liderlik Okulu’nun düzenlemekte olduğu programların hedef kitlesi yönetim alanında söz sahibi olmak isteyen farklı sektörlerden katılımcılardır. Birim, aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında ilerlemek isteyen lider adaylarına da düzenlediği think-tank seminerleri, sertifika programları ve paneller ile kendilerini bu konularda geliştirme olanağı sunmaktadır. Bunun yanı sıra, Hükümet ve Liderlik Okulu akademik yayınları ve grup aktiviteleri ile lider adaylarına kendilerini akademik anlamda da geliştirebilme ve düşüncelerini bu yayınlar aracılığıyla ifade edebilme imkanı da sunmaktadır.

 


 

BAU Hükümet ve Liderlik Okulları Hangi Ülkelerde Var?
 BAU Hükümet ve Liderlik Programı ile Geleceğin Liderleri Yetişiyor!
BAU HLO Programı yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere ikiye ayrılır. Yurtdışında;

Amerika ,

Toronto ,

New York ,

Ortadoğu ve Berlin olmak üzere beş farklı siyaset okulunda eğitim alma olanağı tanırken ,

yurtiçinde de çeşitli forumlar , akademiler ve etkinliklerle bu eğitimi desteklemektedir.

Öte yandan HLO'nun staj programları da bulunmaktadır. Bu staj programında;  zamanı etkin kullanmayı, kriz yönetimini, diplomasi tekniklerini yaşayarak öğrenebilir; içinde bulunacağınız yoğun akademik dönem sonunda etkin analiz ve yorumlama yeteneğine ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız! 


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..