Blog

BESL ile Yurt Dışında Dil Okullarında Hazırlık eğitimi alabilirsiniz!

BESL ile Yurt Dışında Dil Okullarında Hazırlık eğitimi alabilirsiniz!

İngilizce evrensel dil olarak kabul edilmesi ile birlikte artık herkesin hakim olması beklenen bir unsurdur. Bu demek oluyor ki üniversite eğitiminiz esnasında İngilizceye önem vermeniz kariyeriniz açısından sizlere fayda sağlayacaktır.

Elbette herkeste dil konusunda bir yatkınlık bekletisine sahip olmak doğru olmaz, fakat yine de öğrenmenin bir sürü güzel yolu var ki Bahçeşehir Üniversitesi BESL Programı ile öğrencilerine bu konuda ciddi avantajlar sağlıyor.


 


BESL Nedir?
bau besl
BAU BESL Programı, İngilizce Hazırlık Okulu’nun yurtdışında İngilizce eğitimi vermek amacıyla kurduğu bir program olup, öğrencilerine İngilizce’ yi yurtdışında öğrenme olanağını sunmakta olan bir eğitim seçeneğidir. Seçeneğidir diyoruz çünkü BESL’nin en temel prensibi “İngilizce’yi Yaşayarak Öğrenme” sloganından geçiyor. 2005 yılından günümüze hizmet vermekte olan ve başarı seviyesi oldukça yüksek olan BESL Programı, öğrencilere İngilizce hakkında ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri en iyi şekilde kazandırmayı amaçlıyor.

BESL Programı İngilizce eğitimin yanında, lisans eğitimleri öncesinde öğrencilere farklı kültürleri tanıtmakta, onların kendi sorumluluklarının farkına varıp, otonom bireyler olarak kendi kendilerine yetebilmelerini sağlamaktadır.

BESL Programı ile pek çok Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi yurtdışı merkezlerimizde Akademik Yıl ve Yaz Okulu programlarıyla İngilizce’yi yaşayarak öğrendiler. Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri İngilizce Hazırlık Okulu eğitimlerini BAU Global'in Washington DC ve Toronto’daki yerleşkelerinde alma şansına sahip olacaklar.
 


BESL Programı’nın Öğrencilerimize Neler Kazandıracak?
bau best 1

  • İngilizce Hazırlık Okulu’nu yurtdışında okuma olanağı,

  • Eğitim ve iş yaşamında fark yaratabilmek için bir şans,

  • İngilizce’yi günlük yaşam içerisinde öğrenme fırsatı,

  • Farklı kültürlerle etkileşim ve dünya ile bütünleşme imkanı.Kaynak: https://bau.edu.tr/icerik/2418-hazirlik-okulu-yurtdisi-ingilizce-programi-besl

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..