Blog

BESYO Öğrencisi Olmak İçin 10 Geçerli Sebep!

BESYO Öğrencisi Olmak İçin 10 Geçerli Sebep!

Uzun süre spor yapmak, sağlıklı ve formda kalmanın bir yolu olarak görülüyor. Fakat avantajları bunun ötesindedir. Hem fiziksel hem de fizyolojik faydalarının var olduğunu söylemek mümkün. Fizyolojik faydalar arasında zihinsel sağlık var. Akademisyenler beynin bilgi toplama, saklama ve işlemesi ile ilgilidir. Eğitimin spor üzerindeki etkileri sınırsızdır. Öğrencilerin okuldayken spor yapmak için teşvik edilir. Birçoğu özellikle üniversite öğrencileri aktif olarak katılmamaktadır. Kaçabilecekleri durumlarda biterler. Öğrencilere sporun on yararının bir listesini hazırladık. Bunu sonuna kadar okuduktan sonra, sporun öğrenciye nasıl faydası olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Dolayısıyla besyo öğrencisi olanların ne gibi avantajlara sahip olabileceğini de anlayacaksınız.

besyo öğrencisi olmanın 10 avantajı! 4


Sağlık

sporun yararlarıSpor ve sağlık ile yakından bağlantılıdır. Kemikler, kaslar, bağlar ve tendonlar üzerinde yapılan egzersizin stresleri onları güçlü ve sağlıklı kılar. Egzersiz, vücutta kalori yakmaya yardımcı olup obezite olasılığını azaltır. Kalp kası performansı ve dayanıklılığı artar, verimliliğini arttırır ve kalp hastalıkları riskini azaltır. Egzersiz, kanda şeker kullanımını tetikler. Glikoz enerjiye dönüştürülür ve böylece kan şekerlerini dengeler. Spor ayrıca kansere ve diğer yaşam tarzı hastalıklarına karşı mücadelede yardımcı olur.


Kendine güven ve kendine saygı

Kazandıktan sonra bu el sıkışma özgüvenini geliştirir. Ebeveynlerden, arkadaşlardan ve koçlardan gelen teşvik ve övgü kelimesi öğrencinin kabul görmesini sağlar. Motive olmuş bir öğrencinin sınıfta başarılı olması daha muhtemeldir ve her şeye karşı aleyhinde olan her şeyi gören bir öğrenciden daha iyidir.


besyo öğrencisi olmanın 10 avantajı! 1
Takım çalışması

Takım çalışması başarının anahtarıdır. Sporda kazanmak için diğer takım üyeleriyle işbirliği yapmanız gerekir. Eğitimde başarılı olmak için öğrencinin öğretmenler ve diğer öğrencilerle birlikte çalışması gerekir. Bir proje üzerinde çalışırken okuldan sonra, ekip çalışması becerisine sahip olanlar hedeflerine ulaşırlar. İşverenler, ortak bir hedefe ulaşmak için diğer çalışanlarla birlikte çalışabilecek çalışanları işe almakla ilgilenmektedir. Takım çalışması becerileri, iyi bir işi güvence altına almak için diğer gereksinimler arasındadır.


Liderlik

Sporda liderlik var. Kaptan olmak, öğrencilere nasıl iyi bir lider olunacağını öğretir. Daha sonraki yaşamda, siyasete ilgi gösterebilir ve sonuçta üst düzey bir lider olabilir. Okulda lider olmak öğrencinin ilgi ve liderlik becerileri kazanmasına yardımcı olur. Birçok lider, eğitimlerinin bir noktasında okul liderliğine katıldı. Şirketlerde en üst sıralarda liderlik becerileri olan biri gerekir.


Sosyal beceriler

Spor insanları bir araya getirir. Spor öğrencilerinin çok arkadaşı var. Diğer okullarda oynarken yeni insanlarla etkileşim kurma şansı yakalar. Spor, öğrencilere yabancı ülkelere gitme şansı verir. Yabancı bir ülkedeyken yabancı dil öğrenilebilir. Aidiyet duygusu oluşturmanıza yardımcı olur. Bu sosyal ve iletişim becerileri daha sonra gelecekteki kariyeri ve ilişkileri konusunda bir öğrenciye yardımcı olur. İnsan etrafındaki insanların önemini daha genç yaşta öğrenir. Spor öğrencileri kabile ve diğer ayrımcılığa maruz kalmazlar. Herkesin yaşamındaki varlığını takdir ediyorlar. Herhangi biriyle yaşama kabiliyeti, bir kişinin yabancı ülkelerde hayatta kalmasını kolaylaştırır.


besyo öğrencisi olmanın 10 avantajı! 2Disiplin

Disiplin, sporda başarının anahtarıdır. Sporda, bir öğrenci belirlenen kuralları takip etmek ve koçuna itaat etmek zorundadır. Diğer öğrenciler uyuşturucuyu düşünmekte boş dururken, bir spor öğrencisi eğitim ile meşgul, uyuşturucuya vakti yok. Ayrıca antrenörler onları ilaçların spor yaşamındaki olumsuz etkileri konusunda da eğitiyorlar. Disiplin ile bir öğrenci hedeflerine ulaşabilir. Sporda zaman yönetimi becerileri öğrenilir. Sıkı programlarda olduğunuzda ve spor faaliyetleri nedeniyle ödevler için vaktiniz olmadığında, ödev yardımı için kolej kompozisyon yazma servisini kontrol edebilirsiniz.


Beyin gücü

Spor stresle mücadelede en iyisidir. Spor, beynin bilişsel ve hafıza işlevini geliştirmeye yardımcı olur. Sınıfta birkaç saat geçirdikten sonra, bir öğrencinin zihni tazelemek için biraz zamana ihtiyacı var. Spor aktif öğrenciler akademisyenler en iyi alimlerdir. Spor, derste yoğunlaşma ve odaklanma yeteneklerini geliştirir.


Kariyer ve tutku

Bazı öğrenciler sporda iyidir. Yetenekli olduğunuzu yapmak kadar tatlı bir şey yoktur. Okuldaki bir futbolcu olarak, daha sonra koç olabileceğiniz ve diğer insanları eğitebileceğiniz üst düzey bir atlet olma tutkusuna sahip olabilirsiniz. Ayrıca bir hakem veya antrenör olmak için spora girmeye karar verebilir. Sporun profesyonellere ihtiyacı olan birçok kariyeri vardır.


besyo öğrencisi olmanın 10 avantajı! 3
Geliştirilmiş enerji seviyeleri

Düzenli vücut egzersizi enerji seviyemizi iyileştirir. Spor öğrencileri gün boyu yorulmadan aktif olabilirler. Düzenli vücut egzersizi, akciğerlerin performansını artırır. Enerji üretiminde kullanılan vücuda daha fazla oksijen emebilirler. Spor öğrencileri daha az mücadele ile görevleri gerçekleştirebilir. Sporcular, sporcu olmayanlara kıyasla uzun mesafelerde yürüyebilir.


Duyguları yönetme

Duygular sporda çok yüksektir. Spor yapan öğrenciler duygularını kontrol edebilir. KoçlarÇeşitli olumsuz duyguların performanslarını nasıl etkileyebileceğini öğretir. Küçük yaşta öğrenilen duygu yönetimi becerileri, daha sonraki yaşamlarda kritik yaşam zorluklarıyla baş etmede yardımcı olur.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..