Blog

bilgisayar programcılığı

Bilgisayar Programcılığı Okumak!

Üniversite sınavına gireceğiniz anda her zaman aklınızda 4 yıllık lisans programları yer alır. Özellikle erkeklerde askerlik durumu söz konusu olduğundan biraz daha fazla dikkat çeker. Ama sınav sonuçları açıklandığında herkes istediği bölüme yerleşemez ki bu aşamada istenilen lisans bölümlerinin temelini baz alan önlisans bölümleri devreye girer.Gelecek adına meslek seçimi, hayatımız boyunca aldığımız en önemli kararlardan bir tanesidir. Her bireyin seçtiği meslek; kişinin yaşam standartlarını, sosyal hayatını ve tarzını belirlemede önemli paya sahiptir. Ayrıca kişi, yaptığı işi severek ve zevk alarak yapmalıdır. Aksi takdirde hayatını mutsuz bir şekilde geçirir. Bu nedenle meslek seçimi yaparken çok dikkatli davranmak gereklidir. Seçilecek meslek hakkındaki bilgileri iyice araştırıp, her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğrenip öyle karar verilmelidir.

Yazımızın girişinde bahsetmiş olduğumuz gibi önlisans bölümleri ile ilgili bir paylaşıma hazırlandık ve bugün sizlere önereceğimiz meslek grubu bilgisayar programcılığı bölümüdür.
 

Bilgisayar Programcılığı nedir, programda hangi dersler verilmektedir, mezun olanların çalışma alanları nelerdir? Bu ve buna benzer sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.


Bu Bölümü Bitirene Ne Unvan Verilir?Bilgisayar programcılığı
; bilgisayar sistemlerinin yapısı, geliştirilmesi ve bu sistemlerin etkin bir şekilde kullanılmasını öğreten, Ön Lisans düzeyinde eğitim veren bölümün adıdır.

Halihazırda bilgisayar programcılığı mezunu olmuş arkadaşlarımız var ise, kendilerine DGS sınavında Yazılım mühendisliğine ya da Bilgisayar mühendisliğine geçiş yapıp sahip oldukları bilgilerin üzerine daha fazlasını katarak başarılı bir kariyere sahip olabilirler.

Öğrenim hayatınıza İzmir'de devam etmek istiyorsanız Bilgisayar Programcılığı Bölümü hakkında Yaşar Üniversitesi'ni denemenizi tavsiye ederiz. Bilgisayar ve Yazılım konusunda oldukça başarılı bir grafik çizen Yaşar Üniversitesi , programınızı tamamladığınız andan sonrasında da size geçişlerde avantaj sağlar.

Bilgi almak için tıklayınız!


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..