Blog

univerlist - bilişim sistemleri mühendisliği nedir?

Bilişim sistemleri mühendisliği nedir?

Bilişim sistemleri , organizasyonal amaç ve hizmetlere ve hatta bu hedeflere varmak için bilgi teknolojisinin kullanımına odaklanmış olan bir mühendislik alanıdır.
univerlist - bilişim sistemleri mühendisliği nedir? 1
Bilişim sistemleri mühendisliği akademik alan olarak ele alındığında bilgisayar mühendisliği ile birlikte oldukça fazla benzerliğe sahiptir. Ancak, bilişim sistemleri mühendisliğinin konusu bir organizasyon ve onun bilgi sistemleri olduğu için burada bilgisayar mühendisliğinden ayrılır. İki program da birbirine yakın müfredatlara sahiptir ama farklı bölümlerdir belirtmekte fayda var.

“Bilişim sistem mühendisleri ne iş yapar?” sorusuna gelecek olursak arkadaşlar, bu bölümden mezun olan arkadaşlarımız; bilişim alanında teknoloji müdürü, sistem mühendisi, uygulama geliştirme uzmanı ve ağ yöneticisi pozisyonunda kendisine rol bulabilir.

univerlist - bilişim sistemleri mühendisliği nedir? 2
Bu programın yeni bir alan olarak karşımıza gelmesinin temel amacı kesinlikle her geçen gün artan teknolojik aletler ile başa çıkabilmeyi başarabilmektir. Çünkü kurumlar ve kuruluşlar bu tür gelişmeleri takip etmek ve adaptasyon sürecini acısız atlatmak konusunda beklendiği kadar esnek olamayabilir. Aslında bu da bilişim sistemleri mühendislerinin ne kadar geniş bir iş alanına sahip olduklarını gösterir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..