Blog

Bir BAU'lunun Gözünden Uluslararası Finans Bölümü!

Bir BAU'lunun Gözünden Uluslararası Finans Bölümü!

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü öğrencilerinin gözünden Uluslararası Finans bölümünün tanımı, bölümün önemi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde bu bölümü okumanın avantajları hakkında bir bilgilendirme yazısını sizlere aktarmak istedik. Eğer idealleriniz arasında bu bölüm var ise göz gezdirmenizde fayda var.
 Uluslararası Finans bölümü nedir?
Bir BAU'lunun Gözünden Uluslararası Finans Bölümü!Finansın ülkeler ve ülkelerin ekonomik gelişimindeki öneminin herkes farkında olsa da bir uluslararası finans öğrencisi olarak bu bölümü hem aday öğrencilere tanıtmak hem de dünya üzerinde ki herkesi bu kadar etkileyen ekonomik olayları etkileyen insanların geçtiği bu 4 yıllık lisans yolculuğu hakkında bilgi vermek istedim. Finansın dışında aldığımız işletme ile ilgili konulardaki bilgiler ve şu an öğrenim gördüğüm Bahçeşehir Üniversitesinde finansla birebir ilgili olan kurumlardan yararlanarak aldığım eğitimle ilgili daha çok bilgi sahibi olmanızı istediğim için ders programı ve içeriğine aşağıdaki linkten bakmanızı tavsiye ederim

Ders programı ve içeriğine buradan ulaşabilirsiniz!

 Uluslararası Finans Mezunları ne İş Yapar?
Bir BAU'lunun Gözünden Uluslararası Finans Bölümü!

Bu bölümden mezun olduktan sonra öğrenciler finansal analist olarak, bankalarda, danışmanlık şirketlerindeki finans departmanları gibi birçok yerde çalışma imkanı bulurlar. Kısacası bu bölüm finans ve işletme alanında uluslararası her türlü kurum ve kuruluşun kapılarını bizlere açmakta

 

 • Kamu Kuruluşları
 • İMKB,
 •  SPK,
 •  Merkez Bankası,
 •  Hazine Müsteşarlığı,
 •  Dünya Bankası, 
 • Uluslararası Para Fonu, 
 • Dünya Ticaret Örgütü 
   

 

Uluslararası Finans Eğitimi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?
Bir BAU'lunun Gözünden Uluslararası Finans Bölümü!

Seçeceğiniz üniversite çok önemli.  Üniversitenizi seçerken uluslararası standartları taşıdığına emin olun. Size bu anlamda neler verebileceğini düşünerek seçim yapın. Yurtdışı imkanları olan bir üniversiteyi seçmek size büyük fayda sağlayacaktır. Erasmus ve benzeri programlara katılmanız farklı ülkeleri tanıyıp sistemlerini anlamanız için çok daha etkili olacaktır.

Staj programlarını asla es geçmemelisiniz. Bir Bahçeşehir Üniversitesi programı olan Co-op içinde geçen yıllarda yaptığım birçok stajla beraber mezun olmadan büyük bir iş tecrübesine sahip oldum. Sizlerin de benzer programlara katılmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Uluslarası finans bölümü öğrencileri olarak ne kadar teknik bilgi alsak da elbette alabiliyorsanız yazılım benzeri bilgisayar bilimleri hakkında ek dersler alabilir kendinize çok şey katabilirsiniz.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

  Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..