Blog

Bir BAU'lunun Gözünden Üniversitede Öğrenci Olmak!

Bir BAU'lunun Gözünden Üniversitede Öğrenci Olmak!

Üniversite, çoğuna göre eğitim hayatının devamlılığı gibi görünse de aslında gerçek hayata atılan ilk adımdır. Farklı yörelerden, kültürlerden insanların bir araya gelip meslek edinmek adına eğitimler aldığı , hayatı öğrendiği ve paylaşmayı sonuna kadar benimsediği kurumlardır. Bu yüzden üniversite hayatı bir insan için ne kadar önemliyse , üniversitenin size sağladıkları da oldukça önemlidir.

Evet arkadaşlar, bir Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencisi olan İlkem Endaz kendi gözünden üniversite öğrencisi olmak hakkında bizlerle duygu ve düşüncelerini paylaşmış.

 Üniversite Öğrencisi Olmak!
BAU lu olmak

Üniversite eğitimi geleceğimize son şeklini veren düzendir. Bu sebeple meslek hayatına atılmadan önce akademik ve sosyal açıdan tam donanımlı hale gelmek gerekir. Akademik eğitimin günümüzde web sitesi aracılığı ile bile dünyanın en iyi akademisyenlerinden alınabileceğini düşünürsek bence üniversite sosyal çevreyi oluşturmak için en önemli ortam haline gelmiştir. 
 Öğrenci Kulüpleri
BAU öğrenci kulüpleri
Bu sebeple üniversite eğitimi alınırken kulüplerden, üniversitede düzenlenen etkinliklerden maksimum derece fayda sağlamak gerekir. Öğrenci kulüplerinde edinilecek arkadaşlık ve 
arkadaşlarımız ile birlikte yapacağımız etkinlikler sosyal çevremizi en iyi şekilde geliştirecektir.

Şu an eğitim gördüğüm üniversite olan Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yelken kulübünde eğitim alıp çeşitli etkinlik planlamalarında görev alıyorum. Yelken Kulübünün etkinlikleri için çok sayıda sponsor görüşmelerinde yer aldım ve gittiğim firmalarda üst düzey yetkililerle tanışma ve birlikte çalışma fırsatı buldum.

BAU yelken kulübü
Bir yandan da üniversitemizde kurulmuş olan Liderlik ve Girişimcilik kulübünde görev alıyorum. Bu kulüp etkinlikleri kapsamında yıl boyunca genç girişimcileri üniversitemizde ağırlıyoruz. Bir etkinliğin planlama sürecinden son bulmasına kadar aşamalarında görev almak bana gerçekten üst seviyede fayda sağlıyor.
 Kariyer Etkinlikleri
BAU kariyer etkinlikleri
Üniversite eğitimi alırken kulüp etkinlikleri dışında üniversite içinde farklı birimler ve firmalar tarafından düzenlenen etkinlikleri takip etmekte faydalı oluyor. Bahçeşehir Üniversitesinin merkezi konumundan dolayı yılda yaklaşık sayısı 1000’e ulaşan etkinliklere üniversitemiz ev sahipliği yapıyor.


bau konferans
Bu kapsamda ilgi alanıma göre birçok etkinliğe dinleyici olarak katılabiliyor ve üst düzey katılımcılarla tanışma fırsatı bulabiliyorum. Geçen dönem üniversitemizde düzenlenen üst düzey diplomatların ve siyasetçilerin katıldığı Siyaset Okulu etkinliğine katılarak bununla ilgili bir sertifika aldım ve yine kulüp etkinliklerinde olduğu gibi sosyal çevremi geliştirmek adına çok sayıda insanla tanışmış oldum.Mezuniyet Sonrası Güven Veren Yapı!
bau mezuniyet
Mezun olduktan sonra üniversitemin bana sağladığı bu sosyal çevre sayesinde iş bulma ya da kurma konusunda zorluk yaşayacağımı düşünmüyorum. Tüm aday öğrencilere kendilerini bu tür alanlarla da geliştirebilecekleri bir üniversite tercih etmelerini tavsiye ederim.

 İlkem Endaz - Bahçeşehir Üniversitesi ( Endüstri Mühendisliği)

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..