Blog

Bir Çatışmayı Çözmek İçin Başvurulabilecek En İyi 5 Strateji

Bir Çatışmayı Çözmek İçin Başvurulabilecek En İyi 5 Strateji

Bir çatışmayı kazanmanın en iyi yolu hiçbir zaman birincisine sahip olmak değil, sosyal olarak bağlı olmak, kaçınılmaz olan bir şey.

Başarılı insanlar her zaman işlerin elinden çıktığını hissettiklerinde stratejileri tercih ederler, özellikle bir çatışma durumunda, çünkü bir çatışmayı çözmeden çözümün olmadığını biliyorlar. Bir çatışmayı çözmek için, olumlu sonuçlar elde etmek için zorlu bir durumla karşı karşıya kaldıklarında akıllıca yaklaşımlar izlerler.

Bir meseleye doğrudan ve pozitif olarak girmenin yolları şunlardır
Bir Çatışmayı Çözmek İçin Başvurulabilecek En İyi 5 Strateji 1

1- Sessizliğin etkilerini düşünün
Bir durum gerildiğinde, konuşma motivasyonunu elde etmek zorlaşır. Bazen bir sorunun başında konuşarak işler kötüye gidebilir. Doğru yol ilk başta konuşmamaktır.


2- Konuyu anlamak için sorular sormak
Bir çatışmanın ardındaki nedeni anlamadığınızda, daha da kötüleşir. Her şeyin sıkıntılı görünmesini sağlar. Bunun yerine, önce sorunun ne olduğunu anlamalısınız ve bu bir beceri gerektiriyor. Çatışmanın arkasındaki nedeni bilmek için sorular sormanız gerekir.


3- Teklif çözümleri
Bir çatışma sırasında problemi çözmek için başkalarına karşı durmak yerine çözümler sunmak her zaman iyidir. Bu amaçla, bir çözüm bulmak için birlikte çalıştığınızı kabul etmeniz gerekir.


4- Kullanmak yerine ve yerine
Sadece sözcüğü değiştirerek ancak sözcüğü kullanarak ve hayatınızı çok daha kolaylaştırabilir. Söylemek ve diğer kişiye, kelime olarak nerede durduğunuzu hissetmenizi sağlar ancak onların görüşlerine karşı olduğunuzu hissettirir.


5- Duygusal zeka gerektirir
Duygusal zeka, bir çatışma sırasında bir mesaj hazırlamak için yardımcı olabilecek bir şeydir. Öte yandan, diğer kişilerin duygularını hesaba katar.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..