Blog

bekar evi

Bir Üniversite Öğrencisinin En Büyük Hayali "Bekar Evi" Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Üniversiteye kayıt yaptırdığınız andan itibaren artık her nefesi özgürlüğe almak istersiniz. Ve birçoğunuz sırf bunun için ailesinden uzakta bir üniversite macerasına atılmayı amaçlamış ve kendi şehrinden uzakta standartları yüksek şehirleri hedef olarak kendine belirlemiştir.

Bugün sizlere bekar evleri ile ilgili birkaç tüyo vermeyi amaçlıyoruz arkadaşlar. İnanın hayatta kalmanız için bunlar gerçekten önemli!

 

İşte eve çıkmayı planlayanlara bizden altın değerinde 6 tavsiye!

Ev Arkadaşı Tercihleri Çok Önemli!

ev arkadaşı
her önüne gelenle ev arkadaşı olunmaz. Çünkü ailenizle birlikte kendinize bazı kriterler edinmişsinizdir ve aklınıza yatmayan kişiyle bu konuda anlaşma zemini aramak sizi sadece gerer.  Her kankayla eve çıkılmaz. Çok sevdiğiniz kankanız eve çıktığınızda size farklı bir yönünü gösterebilir.

Hayal Gücünüzü Kullanın!
hayal gücünüzü kullanın

Koşullar ve zorlukları ile başa çıkma durumu söz konusu olduğunda bekar evinde evin direği siz olmak zorundasınız. Zor koşullara kendinizi hazırlamanız gerekebilir. Kriz anlarında pratik çözümler üretip durumu kurtarmayı bilmelisiniz.

Çöpler Kendi Kendine Atılsa İyi Olabilirdi!
çöp ev

Evle ilgili ertelememeniz gereken bir şeyler varsa onlar hiç şüphesiz faturalar ve çöplerdir. Ertelediğiniz her çöp hareket alanınızı kısıtlar ve evi çekilmez hale getirir. Daha sonra evinize yeni 2 den fazla bacağa sahip sürekli çoğalan ev arkadaşları almanız mümkün olur.

İçinde Yatan Girişimciyi Serbest Bırak

girişimci
Girişimciler, genel olarak bazı konulara pratik çözümler yaratmayı seven üşengeç insanlardır. İşte bekar evi de bu üşengeçliğinizi ve hayal gücünüzü oldukça fazla kullanabilme fırsatı bulabileceğiniz önemli bir noktadır. Fikirlerinizle çığır açabilir, dünyanın seyrini değiştirebilirsiniz.

Makarna , makarna, makarna !

markana
Bu konuyu en başta konuşmamız gerekirdi. Eğer ki bekar evinde kalacaksanız, makarna hayatınızın vazgeçilmezleri arasında daima yerini alacaktır. Makarnayı çekici kılmak adına farklı varyasyonlar yaratmayı deneyin ve ona iyi davranın.


Komşularınızı Sevin!
komşularınızı sevin

Öğrenci hayatının en güzel tarafı şüphesiz komşulardır. Ansızın çalan kapı ve ardından gelen aşureler ve tabak tabak yemekler bir anda size cennetten bir esinti yaratabilir.

Kısacası bekar evleri öğrenciye hayatın ta kendisini sunar bu yüzden kıymetini bilin arkadaşlar.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..