Blog

Biyoloji Bölümünde Başarıya Giden 5 Basamak!

Biyoloji Bölümünde Başarıya Giden 5 Basamak!

Biyoloji alanında lisans derecesi ya da yüksek lisans çalışmalarının yanı sıra iş dünyasında başarılı olmak istiyorsanız kesinlikle her şeye hazırlıklı olmak zorundasınız. Biyoloji derslerinde optimum performans için gerekli olan şeyler hakkında birkaç fikir.

Biyoloji Bölümünde Başarıya Giden 5 Basamak! 1


Güçlü Kelime Bilgisi
Biyoloji dersleri, yeni bir öğrenci için zor olabilecek konuya özgü kelime ve bilim terminolojisiyle doludur. Bilmeyeceğiniz kelimelerden korkmamanız önemlidir. Kelimeleri aramak veya eğitmeninize sormak için zaman ayırın. Yeni bilim diline hakim olmamak, gereksiz yere stres ve sınıfta zorluklarla sonuçlanacaktır.

 


Ekipman ve malzemeler
Çoğu biyoloji dersi için, tedarik listesi bir ders kitabından çok daha fazlasını içerir. Pek çok biyoloji dersi laboratuar çalışmaları için geniş bir malzeme yelpazesi içerir. Laboratuardayken, harç ve aidatlarınız için ödenen birçok malzemeyi kullanacaksınız. Çalışmaları konusunda ciddi olan birçok biyoloji öğrencisi, evde bulunması gereken bazı temel diseksiyon kiti ve Microscope.com gibi saygın bir kaynaktan gelen bir mikroskop gibi bazı malzemelerin satın alınmasıyla fayda sağlayacaktır. Evde bilimsel malzeme bulunması, ev ödevlerinde ve araştırmalarda yardımcı olabilir. Saha çalışması gerekliyse panço, yürüyüş ayakkabısı ve dayanıklı bir sırt çantası gibi şeylere ihtiyacınız olabilir. Son dakika alışveriş stresi önlemek için önceden planlamaya çalışın.

 


Zaman yönetimi
Genel olarak fen dersleri erteleme için borç vermez. Daha yüksek seviyedeki biyoloji kursları tipik olarak daha önce öğretilmiş olan materyallerin kapsamlı bir bilgisini gerektirdiğinden, okuma ve ders çalışmasını takip etmek için gerekli zamanı ve çabayı harcamazsanız çok çabuk geride kalabilirsiniz. İyi bir takvime veya takvim uygulamasına yatırım yapın. Kendini düzenli tut, zaman kaybetme. Bir program oluşturun ve ona bağlı kalın. Uzun vadede, eldeki görevi tamamlamak için odaklanmış ve yönlendirilmiş olursanız, bu muhtemelen sizin için daha fazla boş zaman yaratacaktır.

 


Araştırma veya Saha Deneyimi
Sonunda mezun olacaksınız ve bilim alanında bir iş sahibi olmak isteyeceksiniz ve işe alımınızı sağlamak için sahip olabileceğiniz en faydalı deneyimlerden biri, alanınızdaki ilgili deneyimdir. Bir sınıfta oturmak ve hatta belirlenmiş laboratuar işlerini yapmak, bir araştırma asistanı olarak çalışmaktan veya bir saha çalışmasında staj yapmak için işe alınmaktan çok farklıdır. Bu deneyimler sadece mezun olduktan sonra size yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda okuldayken öğrenme deneyiminizi zenginleştirecektir. Arazi çalışması ve araştırmalar, okuldan sonra gerçek hayatın nasıl olabileceğinin bir tadı verir ve çalışmalar zorlaştığında ve geceler uzadığında çok ilham verici ve motive edici olabilir.


 


Beşeri Bilimler Bilgisi
Fen ve matematik dallarının biraz kendini beğenmiş hale gelmesi ve yalnızca matematik ve fen derslerinin önemli olduğunu ve dereceleriyle ilgili olduğunu hissetmeleri sık görülen bir durumdur. Durum bu değil. Ciddi bir biyoloji uzmanı beşeri bilimler kurslarını benimseyecek çünkü gerçekten sunacakları bir şeyleri var. Beşeri bilimleri incelemek sizi daha iyi bir birey haline getirmenize ve başkalarıyla daha iyi iletişim kurmanıza ve çalışmanıza yardımcı olur. Bir ekibin üyesi olarak çalışabilme becerisi hayatın hemen her kesiminde değerlidir ve beşeri bilimler sizi takım çalışmasına daha iyi hazırlama konusunda yardımcı olacaktır. Beşeri bilimler dersleri ayrıca sizi bilim alanı dışındaki insanların fikirlerine ve kavramlarına aydınlatır; bu da düşünme ve şeylere bakma şeklinizi genişletir.
Tomurcuklanan biyologların sürekli büyüyen, değişen ve yeni keşifler yapan bir alanda öğrenecekleri çok şey var. Şimdi başlayan yaşam boyu öğrenen olmaya hazır olun.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..