Blog

Black Food Festival New York'tan Sonra İstanbul'da Düzenlenecek!

Black Food Festival New York'tan Sonra İstanbul'da Düzenlenecek! Gastronomi Şöleni!

Gastronomi ve mutfak sanatları, son dönemlerde gıda sektörünün kabuğunu kırmış ve hemen hemen her işletme yiyecek sunumlarında sanat icra eder oldu. Bu bir yandan ilginç gelse de diğer yandan bu konuda eğlenceli, görsel açıdan da oldukça estetik şeyler ortaya çıkıyor. Black Food Festival de bu estetik ekibin eseridir diyebiliriz.
 Peki nedir bu Black Food Festival?
Black Food Festival New York'tan Sonra İstanbul'da Düzenlenecek!

Tamamen siyah yiyeceklerden oluşan Black Food Festival, New York'tan sonra İstanbul'da düzenlenecek. 

Black Food Festival, daha önce Berlin, Budapeşte, Tel Aviv, Helsinki ve New York'ta gerçekleştirilmişti. Festivalin bir sonraki durağı ise İstanbul olacak. 9 Haziran’da Dorock XL Kadıköy’de düzenlenecek olan festivalde yerel siyah yiyecek ve içeceklerin yanında siyah tasarım ürünler sergilenecek.

Black Food Festival New York'tan Sonra İstanbul'da Düzenlenecek!

Ziyaretçiler doğal yapım siyah hamburger, siyah çikolata, makaron, dondurma, makarna, siyah bira, kokteyller, kahve ve diğer siyah ürünler ile birçok siyah tatlı ve şekerlemelerle buluşacak. Yaklaşık 15 katılımcı Black Food Festival'inde yer alacak. Etkinlik sırasında gastronomi alanında uzman, tanınmış jüri üyeleri, katılımcılar tarafından sunulan yiyecekleri seçecek ve “2019 İstanbul'un En İyi Siyah Yiyeceği” ile “2019 İstanbul'un En İyi Siyah İçeceği” ödüllerini en yaratıcı ve en iyi ürünü üreten katılımcıya takdim edecek.

Black Food Festival New York'tan Sonra İstanbul'da Düzenlenecek! 3

Festival detayları hakkında bilinen ilk ayrıntı, etkinliğe katılacak olan kitlelerde cinsiyet dengesi kurulması amaçlanıyor olmasıymış ve bir diğeri de gerçekleştirilecek olan yarışmalar konusunda bir ücret talebinin söz konusu olabileceği de söylentiler arasında. 9 Haziran 2019 tarihinde başlayacak olan festivalde şimdiden iyi eğlenceler gastronomi sevdalıları!

Gastronomiden o kadar bahsetmişken, Gastronomi Bölümü Olan Üniversitelere BURADAN Ulaşabilirsiniz. 

Gastronomi Bölümü Okumak İsteyenler için 5 Önemli Bilgi ! HEMEN OKU !
Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..