Blog

black friday nedir? ne zaman başlayacak?

Black Friday (Kara Cuma) Nedir? Ne Zaman Başlayacak?

Markaların , mağazaların hatrı sayılır indirimler yapıp müşterileri cezbettiği Black Friday için gerisayım başladı ve bizler de sizler için Black Friday hakkında merak edilen her şeyi derledik!
 

Black Friday (Kara Cuma) Nedir?
 

Black Friday (Kara Cuma), Kasım ayının dördüncü Cuma gününe verilen isimdir. Şimdi neden bu 4. cuma önemlidir diye sormadan önce biz sizlere söyleyelim. Aslına bakarsanız bu hristiyanların kutsal günlerinden bir tanesi olan Şükran günü'nden sonra gelen ilk cumadır ve o gün de Black Friday olarak kutlanır. Tabi festival havası yaratıldığı için de insanlar ihtiyaçlarını bu bayramda giderebilmesi adına ciddi indirimler yapılır ve herkes hayalini gerçekleştirmek istediği için de alışverişe odaklandığından alan ve satanın memnun olduğu bir durum söz konusu olur. 


Black Friday'de bu şekilde indirimlerin yapılmasının bir başka sebebi ise yılbaşı alışveriş sezonunun başlangıcının habercisi olmasıdır. Ama günümüzde küresel anlamda hizmet veren markalar söz konusu olduğu için artık Dünya'nın 4 bir yanına yayılmış oldu. 

Black Friday etkinliğine birçok ünlü marka destek verir ve bu markaların önderliğinde alışveriş çılgınlığı gerçekleşir. Bu alışveriş çılgınlığının dahil olmadığı bir kategori bulmak neredeyse imkansızdır. Teknolojiden butiğe , kozmetikten otomotive kadar her alanda indirimleri bulmanız mümkündür. Günümüzde e-ticaret sektörünün gelişmesi nedeniyle firmalar, Black Friday'i fırsat bilip indirimleri internet ortamına taşıdı.


Black Friday (Kara Cuma) Ne Zaman Başlayacak?

Black Friday indirimleri için geri sayım sürüyor. Bazı e-ticaret platformları indirim günü olarak değil, günleri olarak yapmak istiyoruz deyip bu etkinliği birden fazla güne de yaymış oldu. Milyonlarca alışveriş tutkununun beklediği ve ülkemizde de binlerce ürünün indirime gireceği etkinlik, ülkemizde 23 Kasım Cuma günü başlayacak. Bazı mağazalar indirimleri 1 gün ile sınırlı tutsa da, çoğu mağaza ay sonuna kadar geçerli indirimler uyguluyor.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..