Blog

bohemian rhapsody filmi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?

Bohemian Rhapsody Filmi'nin Oyuncuları Hangi Üniversitelerden Mezun!

Efsane vokal Freddie Mercury'nin hayatını konu alan film ve efsane grup Queen'in efsane şarkısı ile aynı ismi taşıyan "Bohemian Rhapsody" filmi , vizyona girdiği andan itibaren dillerden düşmüyor.

Biyografi niteliği taşıyan bu başarılı yapımın etkisinin bu denli fazla olmasının tesadüf olmadığını kanıtlamak adına sizler için oyuncuların eğitim kariyerlerini mercek altına aldık. 

bohemian rhapsody - univerlist
Kısaca filmin konusu;

"Film, simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Mercury'nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile çıkan iç çatışmaya ve yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen Mercury'nin rock müzik tarihinin en büyük performanslarından birinde gruba liderlik ettiği Live Aid konserinin arifesinde muzaffer birleşme sürecine yayılıyor. Bu süreçte de, her zaman bir aile gibi olan ve günümüzde dışlanmışlara, hayalperestlere ve müzikseverlere ilham vermeye devam eden bir grubun mirasını süslüyor."Bohemian Rhapsody Filmi Oyuncuları Hangi Üniversitelerde Eğitim Aldı?

Rami Malek
bohemian rhapsody oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?

Filmin ana karakteri olan Queen'in ölümsüz solisti Freddie Mercury'i canlandıran Malek Abd'de yer alan Evansville Sanat Üniversitesi'nden mezun.

Mike Myers
bohemian rhapsody filmi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?2

90'lı yılların vazgeçilmez komedi aktörlerinden (Austin Powers) bir tanesi olan ; senarist, komedyen , yapımcı ve aynı zamanda aktör olan Mike Myers  Ray Foster olarak karşımıza çıkıyor. Kendisi Bishopbrigs Acamedy mezunu. 

Ben Hardy
bohemian rhapsody filminin oyuncuları hangi okullardan mezun? 4
Queen grubunun bateristi Roger Taylor'a hayat veren Ben Hardy 16 yaşından itibaren oyunculuk ve tiyatro üzerine İngiltere ve ABD'de eğitim almıştır. Ayrıca Cambridge Üniversitesi'nde öğrencilik kariyeri devam etmektedir.


Gwilym Lee
bohemian rhapsody brian may
Queen'in efsane gitaristi Brian May'i Canlandıran Lee Guidhall Müzik ve Drama Okulu'nda iki alanda da eğitim almıştır. 

Lucy Boynton
lucy boynton - univerlist - mary austin
Freddie Mercury'nin her röportajında sıkça dile getirdiği ölümsüz aşkım dediği Mary Austin'i canlandırmıştır. Gezi yazarlığı da yapan Boynton BlackHealth mezunu.


Joseph Mazello
joe mazello - univerlist - james deacon

Queen grubunun bass gitaristi John Deacon'ı canlandıran Mazello Güney Kaliforniya Üniversitesi mezunu. Sahne sanatları üzerine eğitim aldıktan sonra, müzik ve şan konusunda da ekstra eğitim aldığı biliniyor.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..