Blog

en fazla milyarder mezun eden üniversiteler!

Bu Üniversiteler Milyarder Yetiştiriyor!

Kabul edelim, birçoğumuz milyarder olmak ister. Belki bu içerik sizlere milyarder olma konusunda bir garanti vermeyecek ama bu kadar yüksek oranlar söz konusu iken yardımcı olabileceğini göz ardı etmek de doğru olmaz diye düşündük ve bu listeyi sizlerle paylaşmak istedik.

Üniversite veya kurs seçiminiz milyarder olma şansınızı doğrudan etkilemese de, kesinlikle yardımcı olabilir.


Dünya'nın ekonomi nabzını tutan köklü dergi Forbes bildiğiniz üzere her yıl belirli zaman aralıklarında zenginler listesi açıklıyor. Kıstaslar hakkında şu an net bir şey söylememiz mümkün değil, sanıyoruz ki mal varlığı 1 milyar $'ın üzerinde olanların sıralandığı bir liste söz konusu. İşte son olarak yayınlanan Forbes Rich List’in ilk 250 milyarderinin analizi üniversiteye nereye gittiklerini ve ne üzerine eğitim aldıkları konularını araştırdı.
 


Bununla birlikte, ilginç bir şekilde, üniversiteye devam etmiş 196 kişiden (veya aldıkları materyalin kamuya açık bilgilerinin bulunduğu yerlerden) 17'sinin okuldan ayrıldığı tespit edildi.
en fazla milyarder mezun eden üniversiteler! 1

Forbes Rich List'te yer alan milyarderlerden tam 7 mezun mezun veren üniversite, dünyanın önde gelenlerinden Harvard Üniversitesi oldu.
 


Harvard Üniversitesi'nin ardından elbette herkesin beklentisi ABD ya da Birleşik Krallık'ta yer alması olsa da bu üniversitemiz tam 5 milyarderi mezun vermiş bir Kuzey Avrupa ülkesi üniversitesidir.

en fazla milyarder mezun eden üniversiteler! 2
Yani İsveç'in Lund Üniversitesi'dir. İsveç Lund Üniversitesi mezunu olan milyarderlerimizin 5'i de Rich List'in en tepesinde gezinen isimler olması da ayrıca dikkat çekici.


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..